СЛЕДЕТЕ ГИ ОВИЕ ПЕТ ЧЕКОРИ АКО САКАТЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ Една необична работа во вашиот паричник привлекува богатство, ставете ја веднаш!

7 февруари, 2021
118355356_312352260102123_695132621814734614_n_1000x0

Постои верување дека паричникот треба да биде црвен

Среќата и богатството или изобилството се честа тема во уметноста на фенг шуи, затоа одредени растенија привлекуваат пари и постои верување дека паричникот треба да биде црвен.

Следете ги овие пет чекори ако сакате повеќе пари во животот!

1. Чистење

Извадете сè од вашиот паричник, баш сè. Избришете го со влажна крпа од микрофибер за да го исчистите.

2. Сортирајте сè што ќе најдете внатре

Веројатно имате еден куп потврди, сметки или ливчиња хартија што навистина не ви требаат. Ако има такви меѓу вас што мора да ги чувате, нивното место не е во вашиот паричник, туку некаде во куќата каде што чувате други документи поврзани со финансиите. Отфрлете ги сите членски картички со истечен рок и напишете ги броевите од деловните картички на телефонот.

3. Што влегува во која преграда?

Во паричникот секогаш носете го само она што треба да го имате со вас секој ден. Ако од него испаднат стуткани банкноти, банкарски сметки што веќе избледени, деловните картички потсвесно ќе ве иритираат веднаш штом отворите. Ставете сè што ви треба често во најлесно достапниот оддел.

4. Додадете едно парче хартија во него

Добрата енергија привлекува добра енергија, па затоа во еден од одделите за паричникот ставете парче хартија на која сте напишале афирмација рачно, порака до себе, можеби дури и чек што си ја напишале за одредена сума и нема да заработите тоа, како симболи на привлекување добра енергија.

5. Каде да го чувате?

Го уредивте паричникот, тој е подготвен да привлече добра енергија и изобилство, сега не би било добро само да го ставите во торба полна со хаос. Средувањето на чантата нека биде вашиот следен чекор!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi