СОНЦЕТО ДЕНЕС ВЛЕГУВА ВО ЛАВ: Еве што носи периодот на НАЈЖЕШКИОТ хороскопски знак

26 јули, 2021
shutterstock_1484823524

Започна владеењето на кралот на зодијакот.

Сонцето во Лав ни носи фокус на забава, заљубување, патувања, одмори, спортски активности и уживање од секаков вид.

Овој период носи многу предизвици, прво во љубовта, а потоа и во бизнисот.

Во текот на следната година, втората декада на знакот ќе има можност да преземе одредени партнерства на следното ниво, да заврши работни обврски и да создаде темели за нови почетоци.

Бидејќи тој владее со петтата куќа на природниот хороскоп, ова е еден од најубавите и најопуштените периоди од годината, каде што секој од нас ќе има можност да погледне на животот низ очите на воодушевено дете кое добива внимание од сите страни .

За време на владеењето на знакот Лав, стануваме дополнително свесни за сопствените квалитети и започнуваме од таа почетна позиција.

Сонцето во Лав ќе се соочи со спротивставување на ретроградниот Сатурн во Водолија за време на неговото владеење, доведувајќи во судир со сите структури за кои е потребна цврста форма и облик. Ова е исто така слика на проблемите што можат да ги имаат авторитетите, луѓето на важни позиции, сопствениците на приватни компании и слично.

Сончевиот квадрат со Уран во Бик носи ненадејни проблеми во горенаведените категории, стрес околу финансиите и системот на вредности воопшто.

Не е лесно, но вистинските работи никогаш не се случиле од зоната на удобност. Храбро земете го животот во свои раце и не дозволувајте ништо да го повреди вашето достоинство и чест.

Од средината на септември до крајот на годината, очекувајте успех и ветер во грб како награда за успешно надминување на пречките.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi