Свадбена поворка на 52 парови качени на слонови: Невообичаена масовна венчавка на Денот на вљубените

16 февруари, 2021
sunset-6985011920-830x0

Во придружба на група танчери и музичари, поворка од 52 вљубени парови на слонови , на Денот на вљубените, дојде на групна свадбена церемонија во Ботаничката градина во тајландската провинција Чонбури источно од Банкок.

„Одамна планирав дека, ако се омажам, ќе имам необична церемонија на венчавка“, рече Патифат Пантанон (26), кој денес се жени, пренесува Ројтерс.

Оваа година бројот на младенци е помал од претходните поради епидемијата на вирусот корона, а директорот на Ботаничката градина, Кампон Тансака, вели дека луѓето се чувствуваат побезбедни поради спроведувањето на строгите антиепидемиски мерки, пишува Танјуг.

Забраната за туристички посети сè уште беше на сила во Тајланд минатиот април, поради што странските посетители не доаѓаат во оваа туристичка земја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi