Тест за вашата личност кој открива 8 вистини за вас: Откријте што ве спречува да бидете апсолутно среќни!

4 април, 2021
Screenshot_1

Дали ги живеете своите соништа или чекате подобро време да ги остварите?

Психоаналитичарот Сигмунд Фројд одамна утврди дека луѓето имаат тенденција да избегнуваат болка повеќе отколку да наидуваат на радост.

Кои стравови го регулираат вашиот живот и ве спречуваат да чувствувате вистинска среќа на сите полиња – во емотивни, семејни и пријателски односи? Што е тоа што ве спречува да не се будите со полно срце секое утро, желни за нови предизвици и победи, и да легнете навечер мирно и задоволни од денот зад вас?

Одговорете на овие 8 прашања што според Фројд водат до 8 вистини за вашата личност.

Прашања:

1. Замислете дека сте на морскиот брег и гледате во водата. Кое е вашето прво чувство?

2. Вие сте во шума и гледате во стапалата додека одите. Како се чувствуваш?

3. Го гледате летот на галебите. Како се чувствуваш?

4. Гледате стадо коњи. Како се чувствувате додека ги гледате?

5. Во пустината гледате ѕид со мал отвор, зад кој се наоѓа оаза. Што ќе правите?

6. Сè уште сте во пустината, ги влечете нозете додека одите, истоштени од сонцето и заморот. Одеднаш, сад со вода се појавува пред вас. Што ќе направите?

7. Се изгубивте во шума, паѓа ноќта, почнува да заладува. Додека гледате надвор од шумата, гледате куќа со осветлен прозорец. Што ќе правите?

8. Вие сте во магла. Како ќе се однесувате?

Одговори:

1. Морето го симболизира вашиот став кон животот и емоциите што доминираат над вас

2. Нозете откриваат како се чувствувате во вашето семејство. Дали се чувствувавте безбедно или вознемирено?

3. Галебите го симболизираат вашиот однос кон жените. Дали галебите летаа мирно или ве нападнаа? Дали им се восхитувавте или чувствувавте страв и недоверба?

4. Коњите го симболизираат вашиот однос со мажите. Дали стадото коњи пасело мирно на ливадата? Или коњите галопираа, оставајќи зад себе огромен облак од прашина?

Дали ѝ се восхитувавте на нивната сила или се плашевте дека може да ве повредат?

5. Оазата ја симболизира вашата основна животна стратегија и начинот на решавање на проблемите. Дали веднаш побрзавте кон оазата или се премисливте?

6. Еден сад со вода открива како ја избирате личноста со која ќе бидете во емотивна врска.

Дали, толку жеден и уморен, веднаш го зграпчивте садот со вода без да размислите дали е загаден, или ја „повлековте раката“ и прво го доведовте садот до вашите ноздри за да проверите барем со мирис дали водата е безбедна за пиење?

7. Зад одговорот на ова прашање лежи вашата подготвеност за брак, и ако сте во брак, одговорот открива колку ја цените заедницата во која се наоѓате.

Дали тропнавте на вратата од куќата и прашавте дали можете да спиете таму до утрото? Или, само побаравте помош да излезете од шумата?

8. Маглата ја претставува вашата врска со смртта. Дали маглата беше густа и морничава, па се чувствувавте исплашени и непријатно?

Или уживавте да шетате во магла, љубопитни за тоа што ќе видите на крајот од патот?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi