Тој сакаше да се пошегува со својата сопруга, па измисли ДНК-тест и рече: „Бебето не е мое“

27 јануари, 2021
дете

Една жена неодамна се пожали на родителскиот форум Kidspot.com за „бруталниот хумор“ на нејзиниот сопруг, кој само четири недели по породувањето реши да се пошегува со неа дека „сака развод бидејќи ДНК-тестот покажа дека детето не е негово“.

Жената исто така рече дека ваквите шеги се всушност нормални за него и дека од денот кога го запознала сопругот тој има ‘брутални’ шеги. Сепак, вели таа, понекогаш може да претера. Уште откако се породи пред еден месец, вели таа, нејзиниот сопруг одеднаш „станал сериозен“ и се вклучил во секојдневните обврски и грижата за децата, што претходно не го правел.

Но, таа идила, вели таа, траела кратко, бидејќи тој неодамна престана повторно да и помага и да се грижи за нејзиното бебе, а потоа целосно ја игнорираше два дена. – Не разбрав што се случува. Се обидов да разговарам со него, но тој постојано одбиваше да каже што го мачи.

Тој ми рече дека неговата мајка му коментирала дека „детето воопшто не личи на него“, па решил да направи тест за татковство. Пред два дена конечно ги доби резултатите и тие покажаа од што се плашеше – дека детето не е негово … па утре ќе си замине.

– Тој исто така рече дека не сака да се расправа или да чуе никакво објаснување – рече жената, па го повика својот сопруг лажливец и ја замоли да го види резултатот од тестот што тој, наводно, го направил зад грб: застана за момент, потоа одеднаш пукна од смеа – сподели таа на форумот.

После тоа, вели тој, се скарале, и иако тој се извинил, тие оттогаш не разговарале. – Јас се тресам од лутина за тебе – коментира еден корисник затоа што, вели таа, е неверојатно дека само четири недели по раѓањето на жената, сопругот е свесно и намерно толку суров кон неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris