Толку грда што луѓе престануваат да пушат заради неа! Ова е НАЈГРДАТА БОЈА НА СВЕТОТ – не купувајте ништо со неа!

26 септември, 2021
328438_shutterstock-1265401201_ff

Секоја година, Институтот Пантон, најголемиот авторитет во однос на боите, објавува најмодерни бои за следната сезона за време на Модната недела, а сега ги прогласи и најгрдите.

Тоа е кафеаво-зелена нијанса која на нивната листа е означена како Pantone 448 C. Тоа е толку грда боја што австралиската влада ја користи за да им помогне на луѓето да престанат да пушат!

Имено, во 2012 година тие ја ангажираа агенцијата ГфК да дизајнира нов пакет за цигари што ќе ги обесхрабри луѓето да купуваат тутун и тоа ќе биде најгрдото можно пакување. По три месеци, седум студии и илјада пушачи-учесници во истражувањето, беше откриено дека нема ништо понеатрактивно од оваа нијанса.

Викторија Пар, која спроведува истражување на пазарот, посочи дека бојата Pantone 448 C обично се поврзува со негативни асоцијации како смрт, катран и нечистотија.

Значи, ако не сте сигурни дали ќе купите палто или џемпер во оваа или некоја друга нијанса, бегајте од неа што е можно подалеку.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris