ТРИ ДЕНА ПРЕД И ПОТОА НЕ ПРАВЕТЕ НИШТО: Еве како ќе влијае затемнувањето на Сонцето, подгответе се за ЧУДА

8 јуни, 2021
profimedia-0594787061

Обрнете внимание ова може да биде корисно…

Затемнувањето на Сонцето во Близнаци, на 10 јуни, му носи дисхармоничен аспект на Нептун кај Рибите, така што од една страна се наметнуваат интуиција и инспирација, а од друга страна креативни идеи и претчувства, пророчки соништа. Сето ова може да биде многу корисно за развој.

Но, Нептун исто така има способност да создава илузии. Влијанието на оваа маглива планета понекогаш предизвикува двосмислени, нејасни ситуации, чие значење избегнува разбирање. Комуникацијата е тешка, бидејќи наместо јасни пораки, може да добиете скриени совети кои тешко се толкуваат. Треба да бидете внимателни, бидејќи измамата, дури и ненамерна, не е исклучена.

Можеби некој ќе ви даде ветување и нема да го одржи. Оваа енергија не мора да трае само на 10 јуни, но нејзиниот ефект може да биде во наредните недели и месеци.

Од друга страна, точката на затемнувањето формира хармоничен аспект со Сатурн во Водолија, што ќе помогне во рационална проценка на животната ситуација. Оваа сериозна планета нè потсетува да бидеме објективни. Одржувајте рамнотежа од соништата и реалноста, тогаш полесно ќе го најдете патот до успехот.

Најдобро е денот на затемнувањето да го поминете во опуштено и познато опкружување, советуваат астролозите. Три дена пред и по овој датум, непожелно е да се прави нешто важно, на пример, да се прави голема набавка, да се донесе важна одлука, да се склучат договори, да се склучат одговорни преговори, да се оди на патувања. Ако е можно, подобро е да ги одложите овие активности за друг датум.

Затемнувањето на Сонцето поставува нови соништа, амбиции и увиди, па затоа поддржува нови почетоци. Ова е добро време за трансформација – имате шанса да свртите нова страница на животот. Имајте планови за во иднина и запишете ги своите цели на хартија. Но, подобро е да ги примените новите идеи во пракса малку подоцна, 2-3 дена по 10 јуни 2021 година.

За да ја привлечете позитивната енергија на Меркур на ваша страна за време на затемнувањето на Сонцето, можете да медитирате и да користите кристали кои се поврзани со енергијата на Меркур: цитрин, смарагд, тигарско око, топаз, карнејан, итн. Затворете ги очите, визуелизирајте ги промените и почувствувајте го допирот на свежа, преродена соларна енергија!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi