ТРИТЕ НАЈГОЛЕМИ МИТОВИ ЗА ЛАВОВИТЕ: Поради ова, погрешно ги разбирате!

22 август, 2021
256605_shutterstock-1710986008_ls

Владеењето на Лавот, еден од најмоќните и најинтересните хороскопски знаци, наскоро завршува. Тие се горди, храбри, упорни, темпераментни и – потполно погрешно разбрани

Имено, постојат многу предрасуди поврзани со овој хороскопски знак, а денес ги рушиме трите најголеми митови за овој хороскопски знак.

Не знаат да слушаат

Кога ви треба помош и совет, Лавовите ќе ве сослушаат. Ќе го имате нивното целосно внимание. Митот дека тие не знаат да ги слушаат другите луѓе произлегува од фактот дека тие никогаш не се откажуваат од своето мислење.

Секогаш ќе тераат по свое во расправија, понекогаш дури и ако ги соочите со добри аргументи кои докажуваат дека не се во право. Сепак, дискусијата е едно, а искрениот разговор е друго. Лавовите секогаш ќе бидат тука за вас кога ви треба рамо за плачење.

Мислат дека се подобри од другите

Ова е погрешно. Лавовите едноставно имаат самодоверба и ако не сте навикнати да бидете во друштво со луѓе кои се свесни за нивните квалитети, способности и достигнувања и не се плашат да зборуваат за нив, ќе ви изгледа дека се ставаат себеси над другите.

Потребно им е внимание цело време

Лавовите се дружељубиви, сакаат постојано да бидат меѓу луѓе, одлично се сложуваат во поголемите општества и многу се отворени и желни да се забавуваат.

Потребата постојано да се биде опкружен со луѓе е погрешно претставена како потреба за внимание. Присуството на други луѓе ги мотивира и едноставно им треба многу помалку слободно време од другите знаци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi