УТРЕ Е ПЕТОК 13-ТИ ЕВЕ КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД НЕВОЛЈИ: Во никој случај не ги правете овие работи

12 август, 2021
Screenshot 2021-08-12 215418

Поминувајте што е можно помалку време во големи групи луѓе

Петок 13-ти се смета за мистичен ден кога може да се случат разни неволји. Разумната претпазливост и знаење што точно не треба да правите, за да не предизвикате проблеми, ќе ви помогнат да се заштитите во текот на овој ден.

Суеверието вели дека на петок 13 -ти, темните сили се способни да им наштетат на луѓето, па затоа е неопходно да се одбраниме од нив. Талисмани и амајлии секогаш се користеа за тоа, како и избегнување на оние ситуации што можат да предизвикаат тешкотии. Научете како да се подготвите за овој енергетски силен ден, да се заштитите себеси и вашите најблиски од инциденти и проблеми.

Петок 13-ти е посебен ден, кога е важно да останете смирени и да имате самоконтрола. Треба да се откажете од деструктивни акции и да потрошите што е можно помалку време во големи групи луѓе.

Следниве мерки на претпазливост ќе ви помогнат да го намалите ризикот од непријатни и опасни ситуации што се случуваат на петок 13-ти:

не се препуштајте на какви било навики што ја уништуваат среќата и здравјето;

користете заштитни амајлии и талисмани;

внимателно проучете ја документацијата и одбијте да ја потпишете набрзина или во случај на неизвесност;

не започнувајте ништо ново;

одложувајте долги патувања ако е можно;

не ја шишајте косата и не вршете медицински процедури;

не гледајте странци во очи и не земајте работи од странци;

не прифаќајте сомнителни предлози;

не се карајте се и не предизвикувајте проблеми;

не се задолжувајте и не позајмувајте пари;

не кажувајте никому за своите планови;

не планирајте свадба во петок 13-ти;

не давајте лажни надежи и ветувања што не можете да ги исполните;

не засадувајте нови растенија.

Секоја активност на петок 13-ти треба да биде намерна и урамнотежена, а однесувањето разумно. Духовните практики ќе ви помогнат да останете смирени, избалансирани во тешки ситуации и да ги контролирате емоциите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi