Утре нѐ очекува Млада Месечина во Водолија: Изговорете ги ОВИЕ реченици и повикајте ЧУДО во вашиот живот!

10 февруари, 2021
86437_moon-1409335-1920_f

Утре, 11 февруари, нè чека млада месечина! Ќе биде посебна бидејќи се наоѓа во знакот на Водолија, како и 6 планети, од кои едната е ретрограден Меркур.

Младата месечина во знакот на Водолија носи нов сјај и прекрасни шанси и можности, но исто така е и вистински благослов бидејќи се случува кога сите сме под товарот на Меркур во ретроградна фаза. Месечината има моќ да го ублажи негативното влијание, да донесе доза на оптимизам, позитивни промени и да нè подготви за нов почеток.

За да ја искористите магијата на новата месечина, медитирајте, визуелизирајте и користете ја позитивната моќ на афирмациите.

Еве ги афирмациите што треба да ги кажете за време на Младата Месечина во знакот на Водолија:

  • Денес им простувам на грешките од минатото и благодарен сум за сè што ме научија.
  • Јас го расчистувам мојот пат кон среќна иднина од сите стравови.
  • Животот сега ми носи чуда и прекрасни изненадувања.
  • Оставив сѐ лошо да замине и дозволив доброто да влезе во мојот живот.
  • Животот ми носи изобилство и со нетрпение го очекувам.
  • Јас сум подготвен да го претворам секој сон во реалност.
  • Очекувам нов почеток и ја прифаќам позитивната трансформација на целото мое битие.
  • Јас наоѓам љубов и светлина на секое поле во мојот живот.
  • Им простувам на себе и на другите и подготвен сум да живеам слободно.
  • Секој нов ден е нов почеток за мене.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi