ВАШИОТ ОМИЛЕН ВКУС НА СЛАДОЛЕД КАЖУВА МНОГУ ЗА ВАС И ВАШАТА ЛИЧНОСТ: Љубителите на чоколадо се склони кон ФЛЕРТУВАЊЕ, а оние што сакаат ванила се ИСКРЕНИ!

14 август, 2021
2630927_profimediasladoled_ls

Психологот и експерт за храна Грег Такер вели дека сладоледот е „смирувачка“ храна која многумина ја поврзуваат со среќни спомени од детството, па затоа верува дека омилениот вкус на сладолед кажува многу за нашата личност.

– Сладоледот ни носи емоционална корист, исто како што бебињата користат млеко што ги смирува и утешува – рече Такер, кој сладоледот го нарече „храна на среќата“: не е изненадувачки, вели тој, дека неговиот избор кажува многу за нашата личност.

Наиме, тој верува дека лижењето сладолед не воведува во порелаксиран и помирен момент на вистинско уживање и наградување, а вкусот што го претпочитаме открива некои од нашите црти на личноста:

Ванила: идеализам, искреност, невиност

Чоколадо: сензуалност, заведување, склоност кон флертување и драматизирање

Јагода: атрактивност, наивност, невиност

Солена карамела: Лежерност, безгрижност, самодоверба

Минт: хедонизам, верност, опуштеност

Рум: неконформизам, бунт, безгрижност

Ф’стаци: софистицираност, упорност, добар стил

Лешник: сигурност, природност, сталоженост

sladoled
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi