ВЕЧЕРВА ХАОС: Луѓето родени во овој ПОДЗНАК НАЈТЕШКО ќе го поднесат ПОМРАЧУВАЊЕТО на Месечината што ќе следи

25 мај, 2021
mesec

Подгответе се за нов циклус.

Разменувачи на нашите животи, кои цртаат нова рута за нас, а старата останува како никогаш да не постоела. Бидејќи сме суштества кои се стремиме да ја одржиме постојната состојба, ние сме малку инертни во сè – претежно секој знак на промена го доживуваме како крај на светот – затоа затемнувањата во нивното првично дејствие ги доживуваме како непријатни, болни, оптоварувачки.

Ние секогаш ги доживуваме затемнувањата на Месечината многу подлабоко и поинтензивно, бидејќи ова небесно тело го претставува најсуптилното, најемотивното во нас, оној дел од нас на кој му е најпотребна сигурноста и мирот – нашата душа. Исто така, ги претставува сите наши стравови, но и она каде што бараме безбедност – во емотивната врска, во семејството, пријателите, материјалната стабилност, работата….

Промените што помрачувањето ги најавува обично доаѓаат нагло, за краток период по полна месечина – некој е исфрлен од рамнотежа и „принуден“ да се сврти на другата страна, некој одеднаш отвора неочекувано поволни ситуации. Исто така, целите што сте си ги поставиле во текот на овој период – имаат огромна шанса за успех – единствено што е важно е тие да бидат во рамките на легалноста и моралот – Божјите и човечките закони. Се разбира, сето ова важи во зависност од личните натални карти, но и од тоа како затемнувањето влијае на тоа – дали активира важни лични планети и точки и какви аспекти.

Општо земено, посилните и подолготрајните ефекти на затемнувањето ќе ги почувствуваат повеќе луѓето кои имаат знак, подзнак или месечина во знаците на Стрелец, Риби, Близнаци и Девица. Одредувач на полната месечина и затемнувањето е Јупитер во знакот на Риби, така што некои од промените може да бидат поврзани со странство, образование, духовност и филозофија на животот, тајни, помош и поддршка од влијателни и моќни луѓе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi