ВЕЧЕРВА ИМАМЕ МЛАДА МЕСЕЧИНА: Само направете една работа пред спиење и сѐ што посакувате ќе се оствари

5 октомври, 2021
Screenshot_7

Бидејќи Младата Месечина во знакот на Вага пристигнува наскоро, треба да се запознаеме со нејзините силни сили што можат да ни помогнат да манифестираме многу работи.

Причината зошто оваа Млада Месечина ќе биде толку моќна е што Месечината, Сонцето, Марс и Меркур се во знакот на Вага! Што значи дека нашиот љубовен живот ќе процвета.

Ако имате одредени желби што сакате да ги исполните, тогаш астрологот Ејми има совети за вас!

Сѐ што треба да направите е да земете парче хартија и молив.

Запишете на хартија сѐ што сакате да постигнете во следните шест месеци, но трикот е да формулирате сѐ така што ќе звучи како да веќе се случило и дека сте многу благодарни за тоа.

На пример: „Јас сум толку среќен и горд на себе затоа што ослабев и имам 53 килограми“.

Откако запишавте неколку ваши желби или цели, прочитајте ги сите во целост, а потоа преклопете ја хартијата. Кога ќе го преклопите, го свиткате на половина, но подалеку од вас. Потоа можете да ја оставите преклопената хартија надвор или да ја чувате покрај прозорецот каде што месечевата светлина може да ја „види“.

Исто така, важно е да ставите камен, кристал или школка над хартијата.

Многу астролози советуваат додека ги пишувате сите ваши желби, да слушате музика што ве задоволува и што ги зголемува вашите позитивни вибрации.

Кога денот ќе се раздени и сонцето ќе дојде во контакт со хартијата, имате две опции – можете да ја запалите хартијата или да ја фрлите во ѓубре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris