Венера од денес е во Рак: На три знаци ќе има најдобро влијание, а еве на кого ќе му донесе турбуленции

3 јуни, 2021
fantasy-3361332_1280

Еве што можат да очекуваат сите хорскопски знаци од Венера до 27 јуни:

ОВЕН

Зголемена потреба да се приближите до семејството и да ја почувствувате старата сила на нејзината јачина и поддршка. Венера во рак прави чуда во вашите семејни односи, па затоа ќе ја обновите изгубената комуникација со некој близок член на семејството.

БИК

Венера, со својот транзит низ знакот на рак и вашето природно трето поле на хороскопот, ќе ги направи вашите зборови поефикасни, па со поблаг реторички израз, ќе имате поголем успех во комуникацијата со други луѓе. Ова ќе ви донесе поголема самодоверба, така ќе имате повеќе позитивна енергија. Спротивставувањето на транзитната Венера во Рак и Плутон во Јарец може да направи краток спој во емоционалните односи, само затоа што нема да одговарате на вашите потреби со потребите на вашиот емотивен партнер.

БЛИЗНАЦИ

Иако веќе сте ги залечиле љубовните рани, транзитирањето на Венера со влегување во знак на рак ви носи посилна чувствителност на сите туѓи проблеми. Треба да се грижите за вашите финансии и да не правите ризични инвестиции. Неповолниот аспект на Венера и Марс накратко ќе ве предизвика да се вратите на старата љубовна приказна и повторно да ги отворите раните од минатото. За среќа, само за кратко време, па овој предизвик ќе ви помогне да го зајакнете и конечно да го закопате вашето болно љубовно минато.

РАК

Иако Венера во вашиот знак е во неповолни аспекти кон Сатурн и Плутон, сепак носи олеснување кога станува збор за вашето семејство, љубовни врски и емоционални чувства. Венера кај Ракот секогаш означува посебна чувствителност и емпатија, но исто така носи енергија на романтична и длабока љубов. Уживајте во емотивното задоволство што Венера во вашиот знак ве опсипува.

ЛАВ

За вас, транзитот на Венера низ знакот на рак првенствено носи внатрешно длабоко емотивно задоволство дури и кога сте целосно сами или изолирани. Ова е период на нежност и смирување на тензиите и со околината и во длабокиот внатрешен дел.

ДЕВИЦА

Иако сте „сув“ реалист, Венера во Рак ви носи носталгија за минатото и мислите свртени назад. Па нема да биде чудно ако се вратите на минатото на црно-белите семејни слики. Единствената добра работа е што оваа планета ви носи желба да љубите, да сакате и да бидете сакани.

ВАГА

Венера, која е и ваш владетел, сепак носи повремени фрустрации во овој период на транзит низ знакот на рак. Затоа, овој пат е обележан со стресови и предизвици на вашата кариера. Таа е тука за да ви покаже и да провери колку сте силни и од што сте создадени.

СКОРПИЈА

Транзитот на Венера ви изгледа сосема необичен. Затоа, покрај стресот и фрустрацијата, ќе ви донесе нови сознанија за длабоката љубов и блискост што не ги култивирате толку често. Без оглед на предизвиците што ви ги носи, оваа планета на љубовта ќе ги забрза вашите страсти и ќе ги зајакне вашите мотиви да станете бестрашни.

СТРЕЛЕЦ

Ова е време за пауза од љубовната болка, така што транзитот на Венера низ знакот на рак ќе придонесе за заздравување на сите минати длабоки љубовни рани. Ви стои на располагање време во кое треба да научите кои се вашите потреби во љубовните врски, за да бидете задоволни со вашата емоционална состојба.

ЈАРЕЦ

Ова е многу стресен и емотивен период за вас, бидејќи Венера во рак ве тера да се спротивставите на вашето натално Сонце. Време е за пресврт бидејќи бегавте долго време. Веќе подолго време сте во конфликт со партнерот и семејството, па време е да ги балансирате тие односи.

ВОДОЛИЈА

Во овој период на посета на Венера на Рак, сите ќе бараат нешто од вас, а пред сè, да им помогнете колку што можете повеќе. Затоа, ако го им го пружите малиот прст, внимавајте да не ви ја однесат целата рака. Сепак, ова е опис на судирот на надворешниот и вашиот внатрешен свет. Не е ни најмалку лесен период за вас во ерата на Венера кај Ракот.

РИБИ

Можете целосно да се препуштите на релаксација и уживање, бидејќи транзитирањето на Венера ви носи позитивни аспекти во љубовта, и повеќе или помалку стабилни љубовни врски кои беа бурни. Затоа, обидете се да го искористите овој период за да го подобрите вашиот љубовен живот и да поставите нови граници за убавината на заедничкиот живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi