ВЕНЕРА ВО ВОДОЛИЈА ДО 25 ФЕВРУАРИ: На овој ден, вашиот живот може ЦЕЛОСНО да се промени!

8 февруари, 2021
122217_planete_f

Секоја планета кога ќе се најде во Водолија почнува да си дозволува да излезе од вообичаената форма. Едноставно кажано, како да има струен удар, па искрите, во повисока смисла, со кои сè уште не сме пораснале, се расфрлаат на сите страни.

Во моментов, сите погледи се свртени кон со соѕвездието Водолија затоа што сега е домаќин на еден голем фестивал! За гости ги покани Сатурн, Јупитер, Сонцето, Меркур и Венера!

А во четврток, планирана е специјална забава наречена млада месечина во Водолија! Ова звучи како неверојатна забава, која се памети до крајот на животот. Сепак, има и такви кои не се поканети. Уран и Марс останаа во Бик огорчени. Тие имаат друг план и нема да се откажат од тоа.

Пеперутки во стомакот

Венера во Водолија е сè, само не тивка, мирна, измерена жена. Таа е дива и нескротлива, но не на животински начин, туку со интелект и знаење. Бидејќи Водолијата е највисок принцип на хуманост и напредок, многу често жените и мажите под нејзино силно влијание стануваат вечни борци за правда, активисти, иницијатори на промени на подобро. Тие ги сакаат луѓето и се обидуваат секогаш да гледаат во иднината. Кога ќе ги сретнете на улица, секогаш ќе знаат сè што се случува, и во непосредна близина и од другата страна на планетата. Технологијата секако им помага во тоа, бидејќи тие се целосно заљубени во неа. Најновите гаџети се само основа за опстанок. И многу често тие самите вршат разни истражувачки работи, од кодирање, клонирање до лет во вселената. Каде што нема напредок, тие нема да останат долго затоа што им е досадно! Таа е прва жена пилот, прва астронаутка, нобеловец во областа на науката. Таа е пронаоѓач.

Кога оваа Венера сака, тоа е сè, само не класична љубовна приказна. Сè што е тука е електрично, напнато и склоно кон постојани промени. Оваа Венера нема пеперутки во стомакот, има молња и грмотевици! Таа сака со таков интензитет што самата тешко може да ја поднесе толкава количина на емоции. Кога ќе ве освои, вие ќе бидете нејзиниот апсолутен фокус! Сака да знае сè за вас, да ви помогне да се ослободите од некои стари трауми. Тие сакаат да направат нов, понапреден модел! И сето тоа со многу чисти намери, да му помогнете на човекот во вас.

Ќе ви дадат најмногу глупави подароци, оние што ги имате само вие, лични и уникатни! Ќе ви остават пораки на неочекувани места и ќе подготват разни изненадувања. Ќе помислите дека сте сосема посебен и апсолутен владетел на нејзиното срце.

Меѓутоа, кога ќе се закачите на сето тоа внимание и кога ќе започнете да очекувате таков третман, може да се изненадите ако ја видите како брза да му помогне на кој било случаен минувач со иста иста желба и ревност.

Таа не го прави ова за да ве повреди, напротив, нејзината потреба е сите да бидеме еднакви и да се однесуваме кон сите како нас самите. Нема да разбере зошто тие сакаат стабилна врска бидејќи за неа тоа е најголемата казна. Секогаш ќе ѝ даде предност на слободата затоа што тоа е нејзиното второ име. Нема смисла да ја контролирате, таа не планира да ве измами или да ве лаже. Тие ќе ви кажат сè како што е, и ќе видите дали можете да се справите со тоа. Ако можете, еве шанса за прекрасна и возбудлива врска. Ако не знаете како, подобро е само да останете пријатели. Затоа што и таа може да го стори тоа.

Стил и естетика

Венера во Водолија е храбра во сè, дури и во облеката. Ќе ја препознаете по нејзината многу впечатлива гардероба, екстравагантна и инспиративна, таа има за цел да биде автентична и не сака да ја пороби модата. Не ѝ е гајле што ќе бидете шокирани, таа сака да ве испровоцира. Од друга страна, таа често ја носи таа гардероба што не и пречи да се занимава со некои посериозни работи. Затоа тој е често во облека што флертува со комунистичкиот визуелен идентитет, работни одела и комбинезони, униформи што ги носат алпинисти, пилоти, спортисти … само за да не изгледа како војска или полиција. Ерата што и одговара е рокенрол поради силната потреба за ослободување од секаков вид, од сексуалните слободи до борбата против милитантните политички аспирации.

Забрзување!

На своето патување низ Водолија, Венера ни ветува многу настани. Постојат голем број на астролози кои овој февруари го нарекуваат месец на љубовта, навистина, тука има толку многу можности што конечно се случува сè што не се случило. Кога, како и на кој начин, никој не може точно да предвиди, а сепак, емоциите ќе бидат силни, наелектризирани и експлозивни!

11 февруари 2021 година

Веќе на почетокот на неделата, ќе почнеме да чувствуваме рафали на голем оптимизам и навидум неразумна среќа. Станува збор за оваа ослободена Венера што се приближува до најголемата придобивка од хороскопскиот Јупитер! Заедно, двајцата ќе ги зголемат нашите капацитети за љубов, радост, но и смислата на животот. Добро е сега да се ослободите од некои утврдени форми кои во суштина се заостанати.

Кулминацијата ќе се случи во четврток, кога покрај овој точен спој на овие две планети, ќе се случи и млада месечина, исто така во Водолија. Овој ден има потенцијал да ги промени нашите животи, само ако имаме храброст да го дозволиме тоа. Започнете нешто ново, дури и ако тоа беше симболична имагинација во вашиот ум. И покрај тоа што Меркур е ретрограден, ова е денот кој нуди најголем потенцијал и добро е да испланирате нешто, нешто ново и поразлично.

13 февруари 2021 година

Во сабота, Венера ќе се сретне со Меркур на пат низ Водолија, која се чини дека заборавила нешто, па се враќа. Да не заборавеме, двајцата немаше ни да се сретнат. Тој е тактичар, па можете да очекувате многу комуникација и признавање на љубовта. Телефоните работат со полна брзина, влезното сандаче е полно, а можеби некој погрешно ви ја изјавил својата љубов, па целата приказна се покажа како прекрасна романтична комедија.

19 февруари 2021 година

Денес, Венера ќе се најде на егзактен квадрат со оној што најмногу ја интересира на Марс. Ова е кулминација. Досега, Венера провоцираше со својот став, шарм и слобода. Сега Марс не може повеќе да издржи. Хит на херојот на херојот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi