ВИКЕНД ХОРОСКОП: Изненадување тропa на вратата, внимавајте да не бидете изневерени!

9 јули, 2021
Screenshot_1

За периодот од 9 до 12 јули 2021 година!

Петок е ден без поголеми промени, но тој нè воведува со еден голем космички пресврт на небото кога Младата Месечина ќе се појави во Рак. На 9 јули напладне, Месечината во рак создава секситил со Уран во Бик и нè охрабрува да се фокусираме сè повеќе на нашите амбиции и да го постигнеме она што го сакаме. Ќе бидеме решителни и снаодливи на работа, а во финансиите ќе имаме среќни раце. Ова е ден кога треба да ги истражиме нашите методи и можности за напредок малку подлабоко.

Младата Месечина во рак не чека во сабота. Секоја Млада Месечина е фаза во која се надеваме на позитивни промени и отворање на некои нови врати на животот. Овој сепак ќе нè тестира малку повеќе. Ќе ги открие нашите намери и тајни, ќе ги интензивира нашите чувства максимално – толку многу што нема да знаеме каде да ги насочиме тие емоции. Најдобро е да ги вклучиме умот и сите сетила, бидејќи срцето овие денови може да нѐ доведе до илузии и да нѐ измами.

Особено на овој ден избегнувајте конфликти, посебно во љубовта со партнерот. Некои зборови, кога се изговараат, оставаат сериозна лузна на срцето и невозможно е да се повлечат. Од друга страна, радувајте се на енергијата за движење и иницијатива. Ако направите анализа и ги гледате вашите чекори, сè ќе биде добро.

Негативното влијание на Младата Месечина ќе биде ублажено со тигонот со Нептун, што дава импресивен дух, активна имагинација, добра емпатија и одлично разбирање на уметноста. Ние сме привлечни, сонувачки и ентузијасти и имаме богата визија.

Во недела, 11 јули, Меркур ќе се пресели во знакот на рак, а ние повеќе ќе се ориентираме кон минатото и ќе го искористиме нашето искуство. Имаме добра меморија, особено кога станува збор за грешките што сме ги направиле. Меркур кај рак поттикнува интелект, чист ум и интерес за ширење на знаењето. Сепак, Ракот е емотивен знак, па можно е многумина да бидат посветени на други, пријатели, партнер, семејство.

Вечерните часови во недела носат блага бура поради квадратот на Месечината и Уран. Во овој период, ние можеме да бидеме ексцентрични, тврдоглави, фанатични, прекумерни, раздразливи и каприциозни. Склони сме на променливо расположение, излетување од колосек и непријатни ситуации. Љубовта може да се стави на тест што може да доведе до оддалечување од нашиот партнер или до неповолен љубовен живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi