ВНИМАНИЕ! ЗАПОЧНУВА РЕТОГРАДЕН МЕРКУР: Еве зошто не треба да започнувате никаков бизнис овој месец!

30 јануари, 2021
171354_pexels-energepiccom-313690_f

Сè оди според планот сè додека овој палав Хермес (Меркур, најмладиот Бог на Олимп) не се тргне наназад. Тогаш сите конци се заплеткуваат. Никој не разбира, сите доцниме, губиме клучеви, паричници, ограбени сме, а што се однесува до интелектот и работата – сè оди наопаку!

Астрологот Наташа Паника откри што ни носи овој пат Ретрограден Меркур, кој започнува на 30 јануари и на што да обрнеме внимание.

Ако одите кај административните служби, да работите со документи, банки и потписи, ништо не може да дојде од тоа, бидејќи ќе мора да одите барем двапати за нив или да направите сè повторно. Или системот ќе падне, печатачот ќе се расипе, струјата ќе се изгасне, ќе недостасува еден документ, но пред сѐ, личната карта ќе биде заборавена, итн. Секој слушнал за феноменот наречен ретрограден Меркур, иако не знаат ништо за астрологијата, ниту навистина знаат што значи тоа, но барем еднаш ги слушнале советите на блиските луѓе – не започнувајте никаква работа кога Меркур е ретрограден ако мислите дека треба правилно да ги завршите.

Меркур генерално оди наназад три пати во текот на годината. Еве нè пречека оваа година на крајот на првиот месец. Од 30 јануари до 21 февруари, ќе оди ретроградно, преку знакот на Водолија. Значи, можете да го прецртате целиот месец февруари на календарот за какви било потписи, започнување деловни активности, земање заеми, завршување документи, визи, инвестирање во нови проекти или што било ново за да започнете, бидејќи нема да направите многу добро, Меркур ви гарантира.

Меркур е планета што владее со интелектуалните делови на нашето битие, но оние кои се поврзани со секојдневната изведба на нештата, брзото размислување, донесувањето одлуки во текот на денот, движењето од точката А до точката Б, механички дејства што веќе еднаш ги научивме (пишување, возење и сл.). Ние правиме многу работи во текот на денот автоматски. Имаме разговори кои одат без да кажат (добар ден, како си), ние работиме слична работа секој ден, имаме список на луѓе што треба да ги поканиме тој ден, за да одиме чекор по чекор кон целта и завршување на одредена работа. Со овие чекори управува Меркур. Кога тој оди наназад, целата рутина оди на лошо. Нашите мисли се расеани, имаме чувство дека сме постојано во некое недоразбирање со другите, тие не нè слушаат добро кога се согласуваме, а богами, ниту ги слушаме. И тогаш, многу познатата нервоза, што овој немирен Меркур ја носи во секојдневниот живот, се движи со полна сила насекаде и судирите (особено во сообраќајот) и ескалацијата на вербалните расправии се случуваат на секој чекор.

Секој премин низ ретрограден курс за Меркур е различен. И, за нас, се разбира. Многу е важно да се знае преку кој знак тој оди назад на небото овој пат и што го активира неговото движење наназад во наталната карта.

Водолијата е знак кој се активира од самиот почеток на годината со влегувањето на Јупитер и Сатурн во Водолија. Времето на принципот Водолија доаѓа до израз во колективот. На општо ниво, но исто така и на индивидуално ниво, има промени во општеството, дружење, нови правила итн., Така што овој премин на Меркур ќе се почувствува посилен и поинтензивен. Водолијата е знак кој е интелектуален воздушен знак, па затоа Меркур се чувствува добро во овој знак. Се активираат невообичаени идеи, креативноста се воведува на монотони работни места, се зајакнува комуникацијата со другите, се будат пријателските чувства кон општеството, колективот, познаниците, луѓето со кои работиме. Разбудете ја нашата лична оригиналност и автентичност, необичност и разновидност, кои ги споделуваме со другите и оние со нас со радост и ентузијазам, затоа што сме многу креативни (а креативноста го создава светот, како што знаеме!). Внесуваме свежина во нашите мисли, идеи, позитивно сме активирани во односите со браќата и блиските роднини, соседите, луѓето од нашиот регион. Ние го поврзуваме знакот на Водолија со авангарда, идеи кои се нови и невообичаени, различни, со Интернет и брзи машини (авиони, брзи возови и сл.). Протокот на информации станува многу побрз како што поминува Меркур овој знак алатки за комуникација, гаџети, расте и процвета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris