Внуките на Ал Капоне ги продаваат неговите лични работи: Џебен часовник од платина и дијаманти на аукција

24 август, 2021
al-kapone-aukcija-4-830x0

Меѓу аукциските предмети, омилениот пиштол на гангстерот, фотографии, писмо до неговиот син

Внуките на американскиот гангстер Ал Капоне (1899-1947), кои живееја мирен живот во САД со децении, подготвуваат аукциска продажба на приватните работи на нивниот дедо, како што е неговиот омилен пиштол, фотографии со семејството и „соработниците„ и писмо што тој го испратил од затвор до неговиот син Сони…

На аукцијата во Сакраменто на 28 август, ќе има уште некои оружја кои ги поседувале Ал и Сони, дел од златник, неговиот џебен часовник изработен од платина и дијаманти, мебел, сребро, порцелан, накит и домашен филм на стара лента „во кој се Ал Капоне и соработниците“, објави „Сан Франциско Хроникал“.

Аукцискиот каталог на нешто наречено „Ерата на озлогласеноста – имотот на Ал Капоне“ се состои од 174 предмети.

Дајен Капоне (77), една од трите живи внуки на поранешниот мафијашки бос, чиј живот служеше и како мотив за познатиот филм „Скарфејс“, вели дека одлучиле да ги продадат работите бидејќи имале над седумдесет години.

– Решивме дека е време да се справиме со тоа и да и дозволиме на јавноста да ги има тие предмети – рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi