Во наредниот период, Рибите, Девицата, Стрелецот и Близнаците ќе бидат немирни, напнати, нетрпеливи и склони кон повреди

6 март, 2021
хоњ

Марс во Близнаци ќе ве направи љубопитни, прилагодливи на промени и желни за физички активности, вклучително и спорт и рекреација. Но, ако сте Риби, Девица, Стрелец или Близнаци, Марс ќе ве направи немирен, напнат, нетрпелив и склон на повреди.

Припадниците на овие четири знаци ќе мораат да внимаваат максимално во сабота, на 13 март, кога ќе се појави новата Месечина во Рибите. Кога Сонцето и Месечината ќе се спојат во Риби во близина на Венера и Нептун, а Марс е во Близнаци, родените во гореспоменатиот квартет знаци мораат да се сокријат и да бидат смирени како бубачки бидејќи посочувањето или ризикувањето може скапо да ги чини.

Царството на соништата и романтиката
Средината на март ќе биде обележана со присуство на бројни планети во Риби, што ни кажува дека многу луѓе ќе бидат сонувачки, романтични и нереални. Ако сте уметник, дизајнер или козметик, ќе доживеете наплив на инспирација и ќе ги извршувате своите работи врвно.

Овој тренд ќе биде најистакнат помеѓу 15 и 20 март, кога Сонцето, Меркур, Венера и Нептун ќе се најдат во Рибите. За тие пет дена, љубовниците ќе бидат во целосна форма, па ќе разменуваат љубовни изјави, ќе се свршат, ќе понудат или договараат бракови.

Силна промена на енергијата се случува на 20 март, во времето на пролетната рамноденица на северната хемисфера. Влегувањето на сонцето во Овен и преминот преку пролетната точка најавуваат обновување на природата и доминација на светлината над темнината. Еден ден подоцна, Венера исто така се сели во Овен, што ни кажува дека луѓето ќе ја одбијат романтиката и ќе станат подиректни, импулсивни и смели.

Хонорарците ќе се заљубат на прв поглед сакајќи врска без многу одговорност. Најзначајниот астролошки и астрономски настан на крајот на март ќе биде полна Месечина во Вага, наспроти Сонцето во Овен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris