3 ритуали за повикување на позитивна енергија и промена: Кога Месечината опаѓа, тие се најефективни!

8 март, 2021
girl-57602951920-460x0

Како енергијата на месечината што опаѓа ви помага да се ослободите од нешто старо и да се ослободите од она што ве спречува да бидете среќни?

Ако сте во „минус фаза“ и ништо не ви работи во последно време, се чувствувате летаргично и уморно, енергијата ви опаѓа, време е да ги користите фазите на Месечината, особено кога опаѓа, да се повикате на позитивни промени во вашиот живот.

Она што ја прави специфична оваа практика е ритуалот на месечината што опаѓа, да се ослободи, да воведе промени и да ви овозможи да се движите напред на посакуваниот начин, следејќи го лунарниот циклус.

  1. Ароматерапија

Искористете ги суптилните и терапевтски лековити својства на растенијата. Само додадете неколку капки вистински есенцијални масла во смирувачка бања и подобрете го расположението.

Користете ја суштината на лаванда, темјан, мента, рузмарин или цитрус во време кога Месечината е во фаза на опаѓање, што доаѓа по полна месечина.

  1. Oracle карти

Картите на Oracle се алатка за интроспекција и се разликуваат од најпознатите тарот картички. Моќта на картичките за оракули лежи во нивната способност да предизвикаат љубопитност и поотворен фокус. Размислениот ум во голема мера зависи од минатите искуства и очекуваните резултати – саморефлексија.

Спротивно на тоа, картичките не реагираат експлицитно и конкретно на барање. Наместо тоа, тие поттикнуваат попростран, љубопитен и креативен ум, кој буди нови можности.

Користете го наједноставниот начин за читање „пророчки“ карти. Започнете со барање или барање за водство за одредено прашање. Можеби, кој е вашиот камен на сопнување или точка на одлука. Промешајте ја палубата и изберете картичка по случаен избор.

Што ве привлекува кон избраната карта и зошто? Дали постојат различни начини за толкување на пораките? Дозволете искуството да ги стимулира вашите сетила и ве охрабри да размислувате.

  1. Работа на мислата

Работата на мислата може да значи кој било когнитивен процес што вклучува расудување или решавање на проблеми. Сепак, тука значи провоцирање мисли или ограничување на верувања. Секој има мисли и верувања кои им помагаат да донесуваат одлуки, но не заборавајте – понекогаш тие мисли можат да ве спречат да одите напред.

На пример, не можам да ја сменам мојата професија без да добијам целосно нова академска диплома.

Овие три едноставни ритуали можат да ви помогнат да управувате и да ја ублажувате тагата, да добиете увид во процесот на промена и да продолжите понатаму.

На крајот, тоа значи не само поверојатен успех, туку и дека ќе го постигнете полесно отколку што очекувавте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris