Дали имате еден куп фанови на ТикТок? Оваа опција ќе ви помогне да добиете уште повеќе!

22 јануари, 2021
tan2020-12-151237571120-460x0

Новиот вид на комуникација е замислен како сесија што има форма на прашања и одговори што обожавателите им ги поставуваат на своите омилени тиктокери.

ТикТок воведе нова опција што ќе им овозможи на популарните креатори на содржини на таа платформа подобро да комуницираат со поголем број на нивни обожаватели.

Новата форма на комуникација е замислена како сесија за прашања и одговори и може да се тестира од тиктокери со повеќе од 10.000 следбеници.

Кога сопствениците на профилите ќе ја активираат, нивните следбеници ќе можат да видат две нови икони што ќе им овозможат да испраќаат прашања од нивните профили. Слушателите (креатори на содржина) ќе можат да одговорат на ова во видео или текст.

Новата опција ја поедноставува оваа комуникација, бидејќи сите прашања на фановите ќе бидат видливи на еден дел од интерфејсот на апликацијата. И новиот „Q&A“ ќе може да работи за време на преносот во живо.

И бидејќи кратките видеа се главните карактеристики на ТикТок, логично е оваа платформа да сака да им ја олесни комуникацијата на своите корисници. ТикТок за TechCrunch изјави дека новата опција ќе стане достапна за сите за неколку недели.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris