ДВОЈНОТО дрво во Италија е вистинска мистерија: Погледнете како изгледа ова ЧУДО на природата што го збунува локалното население!

1 март, 2021
дрво-11

Во Италија, помеѓу населбите Грана и Казорко, има чудо на природата – двојно дрво! Тоа е цреша што растеше на црницата.

Жителите комбинацијата ја нарекуваат „Bialbero de Kazorco“, што во превод значи „двоструко дрво Казорза“ или уште подобро – двојно дрво!

Дрвото се состои од стебло на цреша, која расте на стебло на црница.

Локалните жители веруваат дека птиците може да испуштиле семе од цреша летото врз дрвото црница, а потоа пораснала цреша што ги пуштила своите корени низ стеблото на црницата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi