ЕВЕ ШТО ВИ ПРАВАТ ВО КАФУЛИЊАТА КОГА НЕ ГЛЕДАТЕ! Келнерите открија како им се одмаздуваат на гостите!

23 февруари, 2021
STF_1980

Ја знаете таа приказна за келнери кои кога не сакаат некој плукаат во кафето или супата? Па, не е лага, такви работи навистина се прават. Келнери и продавачи на социјалните мрежи откриле како се одмаздуваат на грубите гости.

Келнер на „ТикТок“ ги праша своите колеги како им се одмаздува на грубите клиенти и ја отвори „Пандорината кутија“…

Келнерите и продавачите ја скратија својата „слатки одмазди“, а за оние кои се од другата страна на „Ајнцерот“, овие приказни воопшто не се пријатни…

Најситен кусур

„На оние кои се груби кон мене додека работам во барот, им враќам кусур во најмалите парички“.

Најлошата храна за најлошите

“Јас служам храна и често се занимавам со груби луѓе. Кога луѓето се љубезни, им давам малку поголемо парче месо, се грижам да добијат што е можно побрзо, а понекогаш и да им дадам поголема порција француски помфрит иако платиле помалку. Безобразните секогаш ќе добиваат повеќе течност од зеленчукот, најмалите и најлошите парчиња месо, најмалата можна количина помфрит и сосот во порција “.

„Вишок“ материјал

„Продавам мебел, а оние што се груби и нељубезни честопати им недостига штраф кога ќе им достават мебел.

Кафе без кофеин

„Им давам кафе без кофеин или им давам половина чаша пијалок што го бараат, а остатокот го полнам со топла вода.

„Брза“ услуга

“Работам како келнер. Ако има гужва и грубо ме брзате затоа што вашата храна не пристигна 10 минути откако ќе ја нарачате, другите работи ќе ми бидат приоритет да ги направам пред да проверам дали вашата храна е подготвена”.

Безобразен попуст

„Додека работев како келнер, секогаш вклучував попуст за пензионери за жени во 40-ти и 50-ти. Тие не можеа да се расправаат затоа што сакаа попуст, но беше очигледно дека тоа им го уништи денот“.

Лути пиперки

“Јас правам сендвичи. Лутите пиперки некако се наоѓаат во образите на непослушните клиенти. Сигурно случајно паднале во салатата”.

Пуканки

„Јас работам во кино и им давам застоени пуканки“.

„Залутан“ багаж

“Работев како управувач на багаж на аеродромот. Во една пригода, патникот беше толку груб кон агентот што видов дека едвај ги задржува солзите. Му го зедов багажот со голема насмевка. Потоа го зедов и го ставив количката за багаж на друга компанија која леташе за Јапонија “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi