Хаос УТРЕ по РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР! Проверете дали го имате овој број во датумот на раѓање, бидејќи ве чека тежок ден!

21 февруари, 2021
profimedia-0187798230

Бидете подготвени, ако спаѓате во оваа група!

Ретрограден Меркур конечно заврши и сега нè чека период во кој меѓучовечките односи и комуникацијата ќе наидат на малку помирен период. Сепак, нумеролозите укажуваат на големото значење на датумот пред нас, а тоа е 22-ри февруари.

Ден во број 2, во кодот 652, со степени 4-6⁣

Самиот ден носи многу интензивна, ранлива и чувствителна женска енергија. Поради многу парови, би рекол еден ден на стероиди каде емпатијата, сентименталноста, прилагодливоста, стравовите, психата и интуицијата се на максимум.

Овој ден е на број 2. Тоа е најинтимната точка на една личност. Тоа ги симболизира емоциите, но исто така и нашите стравови кои се создаваат во тие емоции.

Двојката е исто така бројот на татковина, луѓе, куќа, број на плодност, душа, мајка, како и жени во краен случај. Бројот 2 е врзан за планетата Месечина. Месечината е прицврстена за нашата срцева чакра, што би значело дека Месечината влијае на нашата емоционална состојба, виталноста на организмот, нашата психа и нашето несвесно.


Бидејќи Месечината е брза планета, денес можеме да очекуваме дека нашите емоции ќе бидат променливи и можеме да го менуваме расположението од час во час. ⁣ Енергијата на денот има тенденција да се повлече и да се затвори, каде што можеме да бидеме со став „денес не ми треба никој “. А сепак, од друга страна, треба да бидеме свесни дека со зголемена лична потреба за самозаштита, свесно го негираме растот и напредокот”.

Луѓето родени на 22 години имаат најмногу проблеми со своите емоции. Тие се чувствителни, меки и повлечени. Тие немаат решителност и знаат како да се оптоваруваат. Затоа е многу важно овие луѓе да работат на своите емоции.

Во нумерологијата 22, таа е поврзана со реченицата „Убиј или убиј се“ во превод: „Што не мачи или убива во животот?“

И кога има 02 до тој број, како што е денес, тогаш ви е јасно дека вие (денес) може да бидете многу оптеретени со емоции!


Ние исто така можеме да бидеме во променливо расположение, задоволни во еден момент, исполнети и потоа да се појави летаргија, чувствувајќи се како да сме нејасни за себе. Многу е можно да бидеме во искушение да го ставиме во лицето сè што е на нашиот ум, сепак, повлечете го чкрапалото. Не е момент за кавги, туку за соработка, компромис и договор.

Задачата секако ќе биде да се справиме со блокадите кога станува збор за нашите најдлабоки емоции, стравови.Потоа прифаќање на одговорност, одлучност и подготвеност да ги оставиме да излезат, со цел да се подобрат и одржат рамнотежата. Кодот 652 вели дека можеби најважната работа е лична комуникација со самиот себе за љубовта и емоциите кон себе и другите.

Најдобрата вежба за овој ден е „работа пред огледало“ од едноставна причина што тоа е задача на пар, со цел да се освестат и да стекнат поголема самодоверба. Се чини смешно, но верувајте ми, лекува. Ако случајно имате блокади во комуникацијата, постои второстепено решение, а тоа е пишување дневник, односно изразување на своите емоции на хартија.

Овој ден нема да влијае на сите исто

Личните парови ќе го почувствуваат тоа најмногу. Соодветно на тоа, драги мои парови, еден од препораките е дека ако чувствувате полнење од негативна енергија, тој ден одете покрај езеро, поминете некое време покрај фонтана во природата за да ја вратите својата енергија, односно да се регенерирате.

Искористете го овој ден за да бидете заљубени, во хармонија со пријателите со семејството и пред се со себе.

Бидете нежни кон себе и продолжете да си простувате себе си и на другите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi