Избезумените луѓе го запалија Твитер со снимки: „НЛО може да се види на небото!“: Се испостави дека е нешто уште поопасно!

13 февруари, 2021
pjimage-1-9

Се создаде невидена паника кај граѓаните – сите се убедени дека го виделе вселенскиот брод завчера.

Луѓето од Јужна Флорида гледајќи во небото во вторникот вечерта помислија дека забележале НЛО додека сенишна чудна светлина се движела преку небото. Но, таа бела светлина всушност беше ракета од подморницата Тридент II при тест-лансирање.

Еден очевидец, кој ја забележал необичната сцена, напиша на Твитер: „Буквално само што видов НЛО во Јужна Флорида! Друг додаде: „Јас и мојот брат само бевме сведоци на НЛО како леташе над Јужна Флорида“.

Најавено е тестирање

„Никогаш во животот не сум видел такво нешто. Без шега “, тоа беше триаголник, со слабо портокалови светла на секој агол. Ова беше реално најчудната работа што некогаш сум ја видел “, гласат неколку други објави на таа социјална мрежа.

Н

Владата на САД издаде низа известувања пред лансирањето на Trident-II SLBM, објави Њујорк пост. Се вели дека ракетата поминала растојание од околу 8.000 километри, со област за повторно влегување источно од островот Вознесение.

Сè уште не е познато дали лансирањето е извршено од нуклеарна подморница на морнарицата на САД или Кралската морнарица, забележува истиот текст. Метеорологот CBS News исто така објави дека не станува збор за НЛО.

Нема опасност за луѓето…

„Не, тоа не е НЛО. Тоа беше ракетен тест на Trident-II SLBM од подморница крај брегот на Флорида. Испитувањето на проектилот беше закажано последните неколку дена и случајно го фативме вечерва “, објасни тој.

Со оваа изјава се согласи и Ерик Вандернут, координатор на лабораторијата за астрономија и физика на Универзитетот Атлантик во Флорида.

„Фактот што ракетата ја видоа луѓето во Хобе Саунд и на Бахамите истовремено ми кажува дека била неверојатно високо на небото. Ми се чини дека ова јасно укажува на тоа дека ракетата е навистина висока, така што луѓето не треба да се грижат “, рече тој за WPTV.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi