Кому му се наклонети ѕвездите во ЈУНИ, а кому не се? Победник на месецот е ОВЕНОТ, а ОВИЕ знаци едвај ќе чекаат да заврши месецот!

27 мај, 2021
58c3791205f3ddabda9a4433185187d34157cf56

Месецот јуни ќе донесе за некои хороскопски знаци сè што очајно посакувале во текот на годината, а некои едвај ќе чекаат да заврши.

Колку ѕвездите се во ваша корист, уверете се сами. Секако победник на месецот е дефинитивно Овенот!

Овен – јуни е на ваша страна. Среќа во љубовта и работата. Убавата и опуштена комуникација ќе доведе до уште подобра врска со вашиот партнер. Планетата на кармата е на ваша страна, затоа очекувајте сè убаво да ви се врати. Исто така, работата е на убава вибрација. За некои припадници на знакот Овен, нема да има големи промени, но сите Овни ќе имаат убава енергија и комуникација со колегите и шефовите.

Лав – овој месец сè ви оди како што треба. Работата и љубовта не страдаат еден поради друг. Работите на својата кариера, но исто така обрнувате внимание и на вашиот партнер. Тој е среќен и ви го враќа тоа. Слободно планирајте го вашето патување затоа што таму може да се запознаете со личност која се чини дека ви излегла од главата. Слободните лавови ќе уживаат во шармот на љубовта овој месец.

Вага – месец јуни буди флерт и забава во вас. Ќе бидете магнет за спротивниот пол. Го чувствувате тоа и знаете и ви се допаѓа таа игра. На работа ќе имате повеќе среќа отколку памет. Добивате покачување, но и промена на работното место. Сите овие промени се случуваат поради вашата виорна енергија што е едноставно примамлива и опојна. Ретко кој може да одолее на вашиот шарм.

Водолија– Венера планетата на љубовта е во вашата 7-ма куќа. Тоа носи само убави работи. Слободните ќе запознаат личност со која врската ќе започне како необврзувачки флерт, тој флерт прераснува во сериозна љубовна приказна која ќе трае долго. Оние кои се во врска ќе уживаат уште повеќе во тоа бидејќи оваа Венера носи само љубов и убави моменти.

Стрелец – поради крвавата месечина и ретроградниот Меркур, најважно за вас е да се смирите овој месец и да не донесувате одлуки. Одлуки за љубов, кариера, семејни односи … што и да е. Искрено, ѕвездите и не ви се многу наклонети. Тоа ќе биде тест за сè, вашата ментална состојба, љубовта каде што ќе се засили љубомората што не е својствена за вас, итн. Само собирајте информации, чувства и одлуки и реализирајте ги во јули.

Близнаци – кармата ги помеша прстите во вашиот љубовен живот. Мислите едно, правите друго, влегувате во непотребна анализа на секое движење на партнерот… Ова доведува до конфузија. Полека! Само смирете се, вклучете го умот и полека анализирајте се прво себе, а дури потоа партнерот. Љубовта е двонасочна улица.

Риби – сите ваши сетила се преосетливи овој месец. Вие самите знаете дека не се носат одлуки во таква состојба. Повлечете се кон себе и слушајте ја својата душа и емоции. Само тие можат да ви го покажат вистинскиот начин. Не слушајте што другите ви кажуваат затоа што е можно да ве вовлечат во вртлозите на озборувања и интриги, а тоа е нешто што најмалку ви треба во овој период.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi