Луѓето родени во овој знак се полни со оптимизам и шарм, но не очекувајте да бидат верни на вас во љубовта!

18 февруари, 2021
strelac-460x0

Нивната силна енергија може да ја ублажи духовноста што ја нема ниеден друг знак на Зодијакот.

Астрологот Александра Бјеjац открива што всушност е хороскопскиот знак на Стрелец.

Правилото на хороскопскиот знак Стрелец е од 22,11 до 21,12 часот. Негов елемент е огнот, а владетел на планетата е Јупитер.

Митологија

Соѕвездието Стрелец беше именувано според најпознатиот кентаур Кирон. Тој беше син на Кронос и убавата нимфа Филира. Роден е како полу-човек, полу-коњ. Мајката на Филира се згрози и го одби. Така, Хирон бил прифатен од Аполо, кој го научил на сè.

Од него научи да биде вешт со лак и стрела, тој исто така го научи на поезија, филозофија и медицина. Подоцна, круната го пренесе своето знаење на други митски фигури. Неговата рана на коленото од страна на Херкулес е рана што никогаш не можел да ја залечи. На стрелата на Херкулес имаше отровна крв на Хидра; затоа тој, познат како најдобар исцелител, не можеше да се лекува самиот.

Тој страдаше неизмерно, но бидејќи беше бесмртен не можеше ниту да умре. Херкулес намерно не го погоди Хирон, тоа се случи случајно во борба со кентаурите. Тој сакаше да му помогне на Хирон и го замоли Зевс да го замени Хирон како бесмртно суштество, да го замени Прометеј и да отиде кај Тартар. Зевс се согласи, затоа што му беше жал за својата судбина, па затоа го постави на небото како соѕвездие на Стрелец.

Карактеристики на Стрелец

Стрелците станаа независни многу брзо, тие се изразуваат убаво. Секогаш може да научите нешто од нив. Аналитичарите се и морални. Тие имаат многу енергија и оптимизам, и она што замислуваат дека го постигнуваат. Тие се многу интуитивни и многу искрени. Тие не сакаат мрзливи луѓе, и кога и да ги прашате нешто, тие ќе ја кажат вистината и ќе дадат совет. Тие го ценат пријателството и веруваат во роднински духови.

Понекогаш се премногу нетрпеливи. Тие сакаат да се шегуваат и мислат дека секогаш се во право. Тие знаат да бидат тврдоглави, зборлести и полни со себе. Главно може да бидат разочарани од некој близок. Тие се карактеризираат со големо срце и искрена душа.

Физички изглед

Стрелците се со среден или повисок раст, мускулеста градба. Нивната коса е обично потемна, со тенденција да се слабее со текот на времето. Тие се неодоливо шармантни и убави. Тие зрачат со самодоверба, добро држење и спортски дух.

Тие се бесконечно харизматични, со впечатлив изглед и малку помали очи.

Стрелец и кариера

Тие лесно се прилагодуваат на секоја работа. Тие се вредни и сигурни, но не сакаат да им наредувате. Тие сакаат да бидат лидери, парите се мотив за работа, сакаат да трошат многу. Родени се да бидат лидери, најмногу може да ги најдете на лидерски позиции.

Ним им одговара работа поврзана со патувања и спортови. Тие обично се многу образовани, така што можеме да ги видиме во улога на професори, свештеници, генерали. Тие се одговорни.

Стрелецот како пријател

Тие се искрени пријатели, прилагодливи, зрачат со позитивна енергија, ретко простуваат и не забораваат ако ги повредите. Претежно имаат повеќе пријатели во животот. Тие сакаат да споделуваат искуства и да се дружат. Тие се многу интересни за дружење, ќе ве посоветуваат, но ќе се обидат да не ве повредат. Понекогаш сакаат да ве критикуваат затоа што имаат премногу високо мислење за себе.

Љубов со Стрелец

Тие можат да бидат љубоморни, посесивни. Изгледаат непобедливи, а во љубовта се директни. Тие јасно ќе ви покажат дали им се допаѓате. Тие сакаат, инфериорни и попустливи партнери. Тие се непостојани во љубовта, неверни, ретко ќе одолеат на флертувањето. Тие гледаат на интимните односи како авантура, сакаат да уживаат. Тие сакаат да разменуваат желби со својот партнер. Тие се многу спонтани со својот партнер, сакаат да експериментираат секогаш и насекаде.

Здравје

Тие можат да бидат склони кон гоење, хронични заболувања, а желудникот и црниот дроб им се чувствителни. Тие се склони кон често опаѓање на имунитетот и срцеви заболувања. Исто така, можни се проблеми со колкот и бутот. Тие брзо се опоравуваат. Едноставно, нивниот оптимизам ги лекува.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi