МЕРКУР ВЛЕЗЕ ВО БЛИЗНАЦИ, А НАСКОРО И ВЕНЕРА: Ќе соберете храброст да и пријдете на личноста што ви се допаѓа, а еве што друго ве чека!

4 мај, 2021
2555417_profimedia0338038459-1_ls

Меркур, планетата на набљудувањето, прометот и информирањето, има „полни раце работа“ овој месец.

Меркур влезе во Близнаци во понеделникот, 3 мај, за да стане ретрограден во истиот знак во среда, на 26-ти. Меркур е силен во својот родителски знак, од кој заклучуваме дека следните 23 дена размена и размена на информации ќе бидат полесни отколку во претходните месеци.

Тој тренд ќе се засили кога љубовната планета Венера ќе заплови во Близнаците на 8 мај. Ќе имате поголема храброст да ја поканите симпатијата на дружење или да му откриете чудна фантазија на вашиот сакан.

planete, Merkur

Ритамот на животот ќе се забрза и ќе биде потешко да се одржи концентрацијата. Ќе се појават повеќе околности што го одвлекуваат вниманието или едноставно ќе станете посвесни за нив. Ако сте еден од оние кои сакаат да извршуваат задача по задача, можете привремено да го промените вашиот стил на работа и да преминете на мултитаскинг. Ако и инаку сте мултитаскер, ќе паднете во целосен хаос и ќе извршувате три или четири активности истовремено, од кои некои ќе бидат во конфликт.

Овој транзит на Меркур, од друга страна, е одличен за смислување одлични и оригинални идеи. Важно е само да ги запишете додека ви паѓаат на ум, бидејќи во спротивно веднаш ќе ги заборавите.

drugarice, žene, piće, izlazak, druženje, društvo

Оваа состојба на умот ќе биде најмногу нагласена кога Сонцето ќе им се придружи на Меркур и Венера вечерта на 20 мај, односно кога започнува периодот на Близнаците. Љубопитноста, пријателството и непостојаноста ќе пораснат во невидени размери. Изобилството на чудни информации што ќе кружат ќе ги збуни сите освен припадниците на знакот Близнаци и Водолија, а до одреден степен и Вагата, чии умови се најбрзи и најприлагодливи.

Сетот планети во Близнаците им одговара на медиумските работници, комичарите, трговците, експертите за односи со јавност, адвокатите и политичарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi