Научниците дојдоа до овој заклучок: Мажите се поглупави од жените!

22 февруари, 2021
480628467

Мажите се поглупави од жените! Научниците дошле до ова знаење анализирајќи ги луѓето на кои им била доделена Дарвиновата награда, која се доделува поради најглупавата смрт.

Што и да мислиме за ова, едно е сигурно – мажите почесто прават глупави работи отколку жените, барем така велат научниците.

Дојдоа до овој заклучок врз основа на резултатите од студијата, анализата на Дарвиновите награди, кои носат годишен преглед на најглупавите смртни случаи, а оваа неславна титула мажите ја земаат дури во 90 проценти од случаите.

Неславната листа на најглупавите смртни случаи вклучуваше терорист кој ја отвори својата писмо- бомба и така настрада, маж што патувал во шопинг количка закачена на воз, човек кој ги изгубил тестисите обидувајќи се сексуално да се задоволи со мелница за ремени – но сепак беше исклучен од наградите затоа што конечно ја „среди“ ситуацијата со пиштол за спајалици!

Од анализираните 332 независни номинации, 14 беа исклучени затоа што ги делат мажи и жени или авантуристички парови. Од преостанатите 318 номинации, 282 одат кај мажи и само 36 кај жени.

Научниците заклучиле дека мажите се убедливо почесто „идиоти“ поради нивната негрижа и недостаток на разумна проценка, а разликата во полот е во тоа што мажите имаат поголема веројатност да се впуштат во ризични ситуации поради, наводно, социјален доказ, уживање и поголема склоност да користат дроги и алкохол.

Дарвиновите награди се доделуваат на луѓе кои поради глупави одлуки и размислување го „спасија“ човештвото од своите гени, овозможувајќи ни да станеме попаметен вид.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi