“Не смееш да пиеш алкохол без мене”: Ќе бидете шокирани од она што оваа девојка му го забранила на своето момче!

23 јануари, 2021
spisak-devojka-zabrane-pravila-veza-460x0

На Интернет се појави список на ригорозни правила според кои една девојка го обврзала својот партнер

Една од најтешките делови на врската може да биде довербата во партнерот, особено ако сте биле повредени во минатото. Иако повеќето парови со текот на времето добиваат поголема доверба, една девојка се одлучи за поинаков пристап.

Имено, таа за своето момче направи список со 22 работи што не смее да ги прави. Многумина сметаат дека ваквите правила се преголема контрола врз друга личност, а некои дури би ги изедначиле со „злоупотреба“.

Не само што му го предаде тој список на забрани, туку и побара да го потпише, како еден вид договор.

Списокот е споделен на социјалните мрежи, а луѓето се згрозени од барањата – што вклучува забрана за конзумирање алкохол доколку таа не е присутна и одговара на своите пораки во рок од десет минути.

Списокот го сподели на социјалните мрежи корисникот на Твитер kkeies96, кој ја пронајде хартијата во половен автомобил, кој го замени со неговиот стар. Се претпоставува дека списокот му припаѓал на поранешниот сопственик.

Некој човек го смени автомобилот и го заборавил договорот за однесување – напиша тој во соопштението.

Списокот вели:

 • Не можеш да имаш броеви од жени во телефонскиот именик.
 • Не можеш да ги следиш на социјалните мрежи.
 • Не можеш да го видиш Киган (ниту во неговата куќа ниту во јавност).
 • Не можеш да одиш во Хонда без мене.
 • Не треба да се гледаш со пријателите повеќе од 2 пати неделно.
 • Не можеш да гледаш девојки.
 • Ако ти се обрати девојка, мора да бидеш далеку од неа.
 • Не може Мо да ни се придружи секогаш кога ќе излеземе.
 • Не можеш да бараш од мене орален секс.
 • Никогаш повеќе не можеш да ми се лутиш, за ништо.
 • Никогаш повеќе нема да ми ги спомнуваш Тајлер, Ноа, Девен или Џош.
 • Не смееш да пиеш алкохол ако не сум со тебе.
 • Можам да го гледам твојот мобилен телефон кога сакам.
 • Ако се собереме никогаш не може да повкуваш девојки.
 • Ако се движиме заедно, твоите пријатели ретко ќе смеат да доаѓаат.
 • Ако те фатам со девојка, ќе ве убијам.
 • Остин никогаш не диктира кога ќе се видиме ти ​​и јас.
 • Одиме на вистински состанок барем двапати неделно.
 • Ако кажам „скокни“, ќе прашаш „колку високо, принцезо“.
 • Ќе ми кажеш дека ме сакаш барем еднаш на ден.
 • Мора да одговориш на моите пораки во рок од 10 минути.

Делови од списокот се обележани со моливи од различни бои, и секое „не“ е подвлечено.

Таа е целосно луда, бегај – му напишал еден коментатор на сопственикот на пораката.

Но, една жена имала поинаков пристап, па иако се согласила дека договорот е се освен нормален, смета дека момчето направило нешто што ја натерала девојката да му постави услови.

Ми звучи како тој да ја изневерил или нешто слично, па таа раскинала со него и тој ја молел за втора шанса. Можно е таа тогаш да му дала упатства како да се однесува или таа повторно ќе ја прекине врската – истакна корисничката на Твитер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris