НЕВЕРОЈАТНО НО ВИСТИНИТО! Полицијата стави папагал во притвор затоа што крадел со сопственикот!

8 мај, 2021
337093_ara-3601194-1920_f

Папагал престојувал во одделот за притвор во Утрехт, Холандија, затоа што бил дел од грабеж или очевидец на злочинот извршен од неговиот сопственик. Затоа што сопственикот и папагалот почнале да крадат заедно

Според локалната полиција, тие го уапсиле човекот минатиот четврток, откако го фатиле како ограбува продавница. За време на апсењето, човекот имал милениче на рамото, па ја однеле птицата заедно со сопственикот во полициската станица.

На осомничениот наскоро му бил одреден притвор и бидејќи полициските службеници немале кафез за птици и не знаеле кому да му го доверат на чување, тие го сместиле папагалот во една од затворските ќелии.

Потоа, на нивниот официјален профил на Инстаграм објавија фотографии од „уапсениот“ папагал, објаснувајќи како папагалот стигнал до нив.

– По распитот на осомничениот, донесено е решение и тој и миленичето да бидат приведени. Секако, ние се грижиме за обајцата – стои во описот на фотографијата.

– Птицата не е испрашувана и колку што знаеме не е виновна за никакво обвинување – додаде полицијата со малку хумор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi