НЕВЕРОЈАТНО! Тинејџерка успеала да преживее на отворено море 3 недели

19 мај, 2021
622c688aa5c2df1096a5d6d8e715671dc807d3c2

Седумнаесетгодишната Ајша од Брегот на Слоновата Коска преживејала три недели на море без храна и вода, откако бродот што превезувал мигранти потона во Атлантикот.

Од 59 патници, само тројца ја преживеале несреќата, а меѓу нив била и Ајша.

Ова е најголемата позната трагедија со бродови кои превезуваат мигранти на Канарските острови, пренесува Танјуг.

Ајша го напуштила својот роден град во ноември и отишла во Мавританија, каде успејала да обезбеди место на бродот. Само нејзината постара сестра знаела за нејзиниот план да тргне на опасното патување.

Ја спасил екипажот на шпанското воено воздухопловство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi