Новата месечина носи ХАОС! Нервозата и несоницата се несаканите ефекти, а верувањето диктира дека мора да го направите ова!

14 јануари, 2021
249861_kuca01-beta-dragan-gojic_ls

Сега е вистинско време да се фокусирате на себе и да не ве вознемируваат работите што се случуваат околу вас

Денес е првата Нова Месечина во 2021 година во знакот на Јарец. Лекцијата што можеме да ја научиме е да ја напуштиме старата болка и да се свртиме кон нови работи со љубов. Новата месечина најавува нови почетоци, па сега би било најдобро време да започнете нови работни места или поглавја од животот. По ова, може да се појават симптоми како слаб сон, замор, напнатост и нервоза, главоболки, симптоми слични на грип, дигестивни проблеми, вртоглавица.

Затоа, внимателно слушајте што му треба на вашето тело и обидете се да не претерувате во некои работи. Месечината е во Јарец, затоа ова е слика за периодот кога се грижиме за финансиите, сакаме да работиме и да имаме сигурност. Ние сакаме да напредуваме и чувствуваме дека конечно дојде вистинското време да се посветиме на работата и на своите планови. Јарецот може да предизвика враќање кон минатото и спомените, и ако успеете да ги надминете, излегувате од сè како победник затоа што го оставивте минатото во минатото.

Ослободувањето на старата болка за време на оваа нова месечина може да нè охрабри да се свртиме повеќе кон себе. Лекциите што ги научивме сега ќе бидат основа за некои нови односи или за поправка на старите. Сега е вистинско време да се фокусирате на себе и да не ве вознемируваат работите што се случуваат околу вас. Новата месечина прави прекрасен аспект со Нептун, така што ова е можност да се остварат вашите соништа.

Верувајте во вашата интуиција и направете ги вистинските чекори. Ова е периодот кога се создаваат креативни дела и кога имагинацијата е посилна од реалноста. И најважно за овој аспект е да бидете внимателни што сакате бидејќи може да се оствари. Токму сега е време да ја разбудите магијата што лежи во вас и да го создадете животот од вашите соништа, да поставите добра основа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris