Откриваме за што мажите најмногу лажат и од што се срамат! Ќе се шокирате!

28 февруари, 2021
1-10-najchesti-nedorazbiranja-pomegju-mazhite-i-zhenite-www.kafepauza.mk_

Се разбира, не се исклучок и оптоварени се со слични работи како и ние. Подолу се дадени најголемите машки комплекси, па погледнете што ќе скрие вашиот сакан од вас или ќе се обиде да ја спакува вистината во малку поубаво пакување.

Години

И додека се во тинејџерски денови, за да освојат девојка што им се допаѓа, лажат дека се барем пет години постари отколку што навистина се, со текот на годините ситуацијата почнува да се менува, а четириесеттите години полека, но сигурно стануваат триесетти.

Висина

Еден од најголемите машки комплекси е и висината. Мажите со понизок раст често се чувствуваат несигурни покрај убавиците во вртоглави потпетици, па ако вашиот сакан е приближно ваша висина, не претерувајте со потпетиците.

Финансиска состојба

Автомобилите и парите се сон на скоро секој маж. Во денешно време, кога надворешниот изглед е неописливо попривлечен од вистинската внатрешна убавина, тешко е да се остане присебен. Затоа, мажите се чувствуваат помоќни ако во даден момент споменат колку се финансиски добростоечки.

Козметика

Иако козметиката е женска област, сè повеќе мажи ги откриваат привлечностите на мазната кожа и сјајната и миризлива кожа. Иако нема да ви кажат, повеќето мажи со задоволство ќе пробаат производи за нега на лице, тело и коса.

Килограми

Тежината е дефинитивно нешто за што ние не сакаме да зборуваме, но ситуацијата е слична и кај мажите. Истражувањата покажаа дека 60 проценти од мажите ќе изгубат, а 40 проценти ќе додадат тежина, во зависност од комплексот за слабоста или дебелината.

Сексуална активност

Сексуалната моќ е многу моќно оружје, особено за време на машките разговори. Затоа многу често некои лаги се наоѓаат во вакви приказни. Секако, тој ќе рече дека има завиден сексуален живот, наместо искрено да признае дека има суша половина година.

Големината на неговиот „пријател“

Навистина нема потреба да се објаснува ова подрачје бидејќи од памтивек, големината на целиот орган беше доказ за мажественост. Иако големината не гарантира квалитет што може да го потврдат голем број жени, нема да навлегуваме во детали бидејќи што и да кажеме ни , тие ќе тврдат поинаку.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi