Оваа девојка е КОПИЈА на Мерлин Монро: Не само што е славна, туку и живее во проколнатата куќа на починатата актерка!

21 февруари, 2021
merlin_monro

Кога Јасмина Кисвел се појави на Тик Ток, веднаш стана sвезда, и не само затоа што личи на Мерилин Монро, туку и живее во домот на покојната актерка, за која се тврди дека е прогонувана.

Нејзините придружници со ентузијазам ги следат упатствата за „hair&makeup“ во стилот на 50-тите години на минатиот век, како и обиколките во поранешниот дом на покојната актерка.

Јасмина Кисвел го смени својот шкотски план за Холивуд Хилс, како и сопствената кариера и како филмска продуцентка.

Денес русокосата блогерка е омажена за нејзиниот сопруг Џо Димаџо, кој животот го живее како во педесеттите години од минатиот век, додека популарната актерка беше сè уште жива.

Имено, во едно видео, Јасмина ја раскажа својата животна приказна и како од „живот што не вреди да се живее“ премина во „живот од соништата“. На 17-годишна возраст доживеа многу тежок период во животот. Родителите ми дадоа пауза од разводот, отидов на колеџ да студирам, поминав низ период на тешка депресија и, како што рече Јасмина, „Мислев дека го живеам животот“.

Морав да добијам пари, па започнав да глумам во разни детски претстави на Би-Би-Си, а потоа ја реализирав мојата сопствена филмска продукција и морав да одам по тој пат – објаснува русокосата режисерка.

Таа соработуваше со музичкиот творец Патрик Дојл, кој работеше на филмовите за Хари Потер, и со Јан Смит, продуцентот на филмот „Луд Макс“, кој и ’даде добри референци да се пријави на магистерски студии во САД.

„Запознав холивудски продуцент кој ми рече дека морам да ја напуштам Шкотска, да се преселам во Америка и да започнам да работам во филмската индустрија“, додаде таа.

Го слушаше, аплицираше за магистер по филмска продукција и беше прифатена.

На 22-годишна возраст не знаев дека ќе се преселам во Лос Анџелес самостојно, без семејство кое не знае ништо за начинот на живот во Америка, а потоа ќе ја креирам кариерата што ја имам денес – истакна Шкотланѓанката, додавајќи дека не знаела дека ќе го запознае сегашниот сопруг и дека ќе живеат заедно во нивната куќа од соништата, која не е ниту помалку ниту повеќе – домот на Мерлин Монро.

Сега им кажува на луѓето дека повеќе не смеат да се откажат од соништата.

Со многу интересни појави, но и необични приказни, Јасмина е популарна на социјалните мрежи, а Јутјуб го следат околу 230 илјади луѓе, на Инстаграм 627 илјади, но на Тик Ток има над 9,8 милиони следбеници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi