Оваа куќичка е долга само 6 метри, а нема да верувате што СЕ СОБИРА во неа

26 август, 2021
470515_256869-kucica-u-vinogradu-ls_f

Докторката Лорен од Нов Зеланд ја изненади јавноста кога наместо луксузна куќа, се одлучи за мала како би можела да го обиколи светот

Верувале или не, нејзиниот дом е широк само 2,5 метри и долг 6 метри. Иако изгледа мало, во неа собира се што ви треба.

Куќичката е направена од јапонски кедар, дрво кое „дише“, има многу прозорци што овозможуваат голема количина светлина во домот.

Интересно е и тоа што оваа докторка со синџири ја „врзала“ куќата на земја, бидејќи ја предупредиле дека местото е ветровито, па се плашеле дека ветрот ќе ја сруши.

Не грижете се, бидејќи куќата има бања, кујна, но и подигнат кревет. Внатре има дури и растенија, а sидовите се бели.

– Избрав ваква куќа затоа што можам да го земам мојот дом со мене. Покрај тоа, вака сум повеќе во природа. Еве, моментално среде лозје – изјави Лорен.

Ако сте сонувале да имате топол дом, тогаш тоа е дефинитивно оваа куќичка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi