Тест од едно прашање кружи на социјалните мрежи: Тој наводно може да открие дали некое лице е психопат!

6 март, 2021
психопат

„Шетате низ темна шума, кога одеднаш ќе чуете некој чуден звук зад вас…“

Една девојка на ТикТок, по име Софија, објави интересен тест кој наводно може да открие дали некое лице има психопатски склоности. Нејзиното видео е прегледано повеќе од 3 милиони пати досега и стана исклучително популарно на оваа социјална мрежа.

Како прво, Софија истакна дека тестот не треба да се сфаќа премногу сериозно, ниту може да се смета за дијагноза.

Сакам да ги затворите очите и да замислите да шетате низ густа и мрачна шума. Одеднаш слушате нешто необично и се чувствувате како дишете зад вас, што ве плаши. Полека се вртите – што гледате? – праша таа.

Понудени одговори:

  • Диво животно
  • Лице од спротивниот пол
  • Слика во сенка
  • Куче
  • Ништо
  • Огромна бубачка

Значи „точен одговор“ би било куче. Поради некоја причина, луѓето кои имаат психопатски склоности честопати велат куче. Во овој случај, кучето претставува маскирано однесување, бидејќи кучињата се слатки и безопасни – објаснува девојчето.

Софија спомена дека не е докторка ниту може да се искористи овој тест за дијагностицирање, но според книгата Тест за психопат од Џон Ронсон, луѓето со психопатска склоност сакаат кучиња затоа што се послушни животни со кои лесно се манипулира.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris