Видеото од куќата стана хит поради оптичката илузија – ова е СТРАШНО!

21 февруари, 2021
kuca

Куќа лоцирана во близина на аеродромот Банкстаун во Австралија изгледа прилично обично на прв поглед.

Сепак, додека поминувате покрај куќата, се чини како да се врти. Една жена објави видео од таа оптичка илузија на ТикТок, а видеото наскоро стана вирално и собра над 1,6 милиони прегледи.

„Ова е толку лудо и кој и да ја дизајнираше / изгради оваа куќа е многу паметен“, „Јас би се судрил секој пат“, „Се обложувам дека предизвикува неколку несреќи годишно“, „Ова е навистина морничаво“, се само некои од коментарите.

Куќата позната како „Camofleur“ е дизајнирана од австралиската уметница Регина Волтерс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi