Во годината на Олимписките игри, љубовните хотели се затвораат, а најстарата нација на светот е пред истребување: Јапонците се откажаа од сексот!

23 февруари, 2021
o_16856086_480

Во Јапонија, земјата која ќе биде домаќин на Олимписките игри ова лето, кои требаше да се одржат минатата година во Токио, па затоа беа одложени поради короната, туристите и новодојденците ќе се соочат со самракот на некои од традиционалните феномени.

Во Јапонија, љубовните хотели умираат, исто како што умира школото за гејши и гејши, како што се чини, така и култните институции на Земјата на изгрејсонцето полека исчезнуваат.

Западниците не се напнати околу тоа

Тие работат без видлива услуга, без прием, без контакт со персоналот, без заеднички ходници или можност некој да затекне заљубен пар во собите, сè е порачано преку компјутер и сè се плаќа дигитално.

Сепак, ситуацијата се менува, и не на подобро, а аналитичарите тврдат дека љубовните хотели ќе бидат историја за неколку години.

Една од причините за пропаста на љубовните хотели е секако корона-пандемијата, поради која луѓето се спречуваат да патуваат од град во град, а ограниченото движење и епидемиолошкото сечење на сите, дури и љубовните средби, си го направија своето.

Но, домашната публика заинтересирана за секс опаѓа.

Имено, во Јапонија, земја со 126 милиони жители, една третина од населението е постара од 65 години и тоа ја прави најстарата нација во светот. Рака на срце, дури и на други меридијани, луѓето на возраст од 65 години и повеќе не се толку живи за да бидат целна група за секси хотелиери.

Навистина, населението во Јапонија старее толку брзо и изумира што аналитичарите и демографите очекуваат да биде помала за една третина до 2060 година, а многу индустрии веќе се прилагодуваат на барањата за стареење.

На пример, минатата година автомобилскиот гигант Тојота ја надгради својата понуда и вклучи апликација во опсегот, наменета за оние над 80 години, за да спречи или ублажи фронтални судири, како и да ги задржи возачите на лентата.

Уште полошо, анализата од Јапонската асоцијација за планирање на семејство (JFPA) вели дека 61 процент од неженети мажи и 49 проценти од жени на возраст од 18 до 34 години никогаш не биле во никаква романтична врска, што е пораст од скоро десет проценти во текот на пет години.

Истражувањето исто така открило дека една третина од луѓето на возраст под 30 години никогаш немале врска и дека 45 проценти од жените на возраст меѓу 16 и 24 години „не се заинтересирани или презираат сексуален контакт“.

Повеќе од една четвртина од подеднакво млади мажи се чувствуваат исто.

КАРИЕРА, РАБОТА, ТОА Е ВАЖНО

Психоаналитичарите тврдат дека, за разлика од нивните родители кои се венчаа и се размножуваа од чувство на должност, денешните мажи и жени под четириесет години одбиваат да го сторат тоа. Кариерата, парите, работата и патувањето им се поважни од сексот и романтиката, а ниту мажите ниту жените, велат терапевтите, не го гледаат значењето на љубовта и не гледаат дека љубовната врска може да ги направи среќни.

Жените не сакаат да стапат во брак затоа што бракот значи мајчинство кое со неверојатен притисок на корпорациите кои практично сакаат да ги поседуваат своите вработени, станува невозможна мисија.

Дури 70 проценти од жените ја напуштаат својата кариера засекогаш по нивното прво дете. На кратко, јапонските мажи и жени избираат целибат, а љубовните хотели наскоро ќе бидат празни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi