Жената на чие тело сте љубоморни е љубоморна на телото на некоја друга жена, а можеби дури и на вашето!

27 февруари, 2021
9c7f80f1d17347b1e39796674dd2980f6c505c42_8b49b7f9f9b5b8450d9908d6534a77a0b71e3c7b_articlemain

1. Некој би бил пресреќен што има некој дел од вашето тело. Имате големи гради и сакате да имате мали додека некој друг има мали и сака големи, исто како твоите. Или обратно. Остави го и сакај го своето тело како што е!

2.Не, не може да се добиe пет килограми преку ноќ од едно парче торта. Јади го или јадете ја тортата три дена по ред, а потоа јадете во умерени количини цела недела. Поента: Вие не можете ниту да изгубите ниту да добиете пет килограми преку ноќ.

3.Секој мисли дека нозете им изгледаат чудно.

4.Големината на етикетата навистина не е важна. Можеби зависи од марката и производителот, но единственото нешто што е важно е како нешто ви одговара. Не е лесно да ги оставите тие броеви настрана, но обидете се да уживате како нешто ви одговара наместо да се мачите за тоа која големина е.

5.Секој што прави да се чувствувате лошо за вашето тело е комплексна личност. И постои 100 процентна веројатност тие луѓе да бидат несреќни на некој начин. Задоволните луѓе не прават другите да се чувствуваат лошо.

6.Водата е секогаш добра работа. Тоа прави голема разлика во вашето тело и во тоа како се чувствувате. Пијте вода редовно секој ден и хидрирајте го вашето тело.

7.Кога се чувствувате многу добро, тогаш изгледате многу добро. Можеби звучи комплицирано затоа што и вие се чувствувате одлично кога сте во најдоброто, но вистината е дека ако сте среќни, ќе изгледате совршено.

8.Верувајте му на вашето тело кога ќе ви сигнализира дека му треба храна и јадење. Никогаш не гладувајте!

9.Постојат денови кога ќе умрете од глад и ќе јадете како мало чудовиште, но и такви кога воопшто нема да чувствувате глад. Добро е, сосема е нормално.

10.Само затоа што телесната тежина природно не значи дека не треба да вежбате. Слабеењето не е единствената причина за вежбање. Зголемувањето на нивото на ендорфин во телото е одлично чувство, без оглед на големината што ја носите.

11.Големината не е директно во корелација со здравјето. Многу жени со прекумерна тежина се здрави, а оние кои се слаби можат да страдаат од разни форми на болеста. Не судете според корицата.

12.Никој не обрнува толку внимание на тоа како вашето тело личи на себе. Загрижени затоа што момче сака да ги остави светлата за време на сексот? Не затоа што тој сака да го погледне вашиот целулит, ветуваме.

13.Она за што сте најнесигурни е веројатно нешто што другите луѓе дури и не го забележуваат. Ако самите не се жалите на нешто околу вашето тело, големи се шансите таа личност да не ја забележи самостојно. Ако кажете така, сигурно ќе привлечете внимание на тоа.

14 Ако некое момче не го сака вашето тело, тоа не значи дека треба да го промените за него. Тоа значи дека тој не е за вас. Ова може да звучи како многу глупост на прв поглед, со оглед на тоа колку го сакате и како никогаш порано не сте се чувствувале… Да, ние го знаеме тој дел од приказната. Но, ние гарантираме дека ќе најдете некој што ќе ги обожава сите ваши „проблематични области“ и кој ќе ве натера да се чувствувате како најубавото суштество на светот. Ќе бидете навистина среќни и сакани.

15.Ако мразите да вежбате поради одреден начин на вежбање, престанете да го правите тоа. Пронајдете форма на вежба која ќе ве исполни и од која ќе бидете задоволни.

16.Научете ја разликата помеѓу здравиот замор после вежбање и можноста за болка после тоа за да знаете како да го насочите вашето тело.

17.Ако имате кафе за појадок, застанете! Од време на време ова е нормално, но редовниот појадок го прави вашиот метаболизам стабилен, ги подобрува неговите перформанси и го прави вашето тело поздраво. Плус, добар појадок го намалува незадоволството.

18.Вагината ви е нормална. Престанете да се чувствувате чудно кога станува збор за вагината. Сè друго е нормално. Нема нормална вагина, секоја е различна на свој начин.

19.Оди на спиење. Останувањето доцна е одлично, но ништо не е подобро од навистина добар сон. Вашата кожа ќе изгледа подобро, ќе се чувствувате подобро и му правите одлична услуга на здравјето.

20. Сакајте се. Баш такви какви што сте! Затоа што само тогаш сите други ќе ве сакаат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi