Загатката од АГЕНТИТЕ НА ЦИА го запали Интернетот: Дали знаете колку е часот на фотографијата? (ФОТО)

25 март, 2021
4755a40aa3202f7fe00a16e5c4a9b73ffe6e5bb2

Прашањето е едноставно – „колку е часот на оваа фотографија?“.

Централната разузнавачка агенција објави загатка на Твитер која стана вирална за кратко време.

Тоа е слика на градот од воздух, а вие, според деталите на фотографијата од оваа „зимска идила“, треба да откриете дали е 7 часот, 11 или 15?

ЦИА исто така објави дека повеќето луѓе во нивната анкета биле во право и ги покани да се придружат и да станат вистински агенти.

Еве го решението: На сликата е покажана сцена во 7 наутро

Како? Па, уличните светла сè уште се вклучени, а патиштата сè уште не се исчистени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris