Започна ретрограден Меркур во Вага: Подгответе се за ХАОС во следниот месец, заборавете на сѐ што планиравте

28 септември, 2021
profimedia-0279997264

Еве што да очекувате!

Ретроградниот Меркур започна на 22 септември, а сега е во полн ек и ќе биде на сила до 20 октомври. Многумина имаат мислење дека не треба да прават ништо и да планираат во овој период, а еве што всушност можеме да очекуваме.

Не е толку страшно, запомнете дека многу работи со најголемите бури всушност се враќаат на своето место. Ајде да видиме што ни носи ретро Меркур … Утре Меркур ќе се сврти и ќе го има целото свое ретроградно движење во со соѕвездието Вага.

Основната симболика на Вага е правдата, балансот и рамнотежата. Во самото движење на Меркур, ќе има нерамнотежа, каде што ќе се наруши вредносниот систем.

Ова значи дека во тој период не треба да им веруваме на сите информации, а одлуките да ги оставиме за подоцна. Ова е период на кршење на вредносниот систем, каде што лагите и постапките зад сцената ќе дојдат до израз, како да се вистинското добро решение за доброто на сите нас, а вистината и вистинските одлуки ќе останат во сенки.

Овој период ќе се одрази и на љубовниот живот, бидејќи многумина ќе се преиспитаат, но и на финансиите што ќе бидат засегнати. Бидете подготвени да одложите сѐ што сте планирале за подоцнежен период.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris