Застанете на средина на собата и направете го ОВА! За еден месец ќе бидете „полни како брод“

5 март, 2021
prst-razocaranje-turista-soba-hotel

Кинезите се колнат во овој ритуал!

Според античката кинеска уметност за украсување на домот фенг шуи, покрај правилата за уредување на мебел за подобрување на протокот на добра енергија, постојат бројни ритуали што можат да донесат среќа, мир и благосостојба во куќата.

Низ историјата, зачините играле важна улога во многу пагански религии каде се користеле како средство за „прочистување“ на предметите или одбивање на злото.

Во будистичката традиција, солта се користи за одбивање на злите духови, и познато е дека ги фрлаат овие бели монистра преку рамениците по погребите за да се осигурат дека лошите духови не ги следат дома. Јапонската религија, Шинтоизам, исто така користела сол за чистење на просториите, па затоа се фрла во центарот на рингот пред натпреварите со сумо борење. Целта е да се елиминира присуството на зли духови.

Во фенг шуи, ако истурите сол во аглите на вашиот дом, тоа ќе ви донесе среќа, мир, но и добри финансии. Што точно треба да се направи?

Земете малку сол во вашата рака и застанете на средина од собата. Без да се поместите од центарот, вретете се полека во насока на стрелките на часовникот и расфрлајте сол по аглите на просторијата. На овој начин, ќе ја избркате негативната енергија од домот, ќе ја исчистите од сите штетни влијанија и што е многу важно, ќе привлечете пари! Кинезите велат дека за најмногу еден месец треба да ги видите ефектите на овој ритуал.

Вреди да се проба, нели?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris