ЗАСТРАШУВАЧКИ ПОДАТОЦИ: Попрво би останале без прст отколку без интернет

29 мај, 2021

Големата компанија Cable.co.uk спроведе истражување во Велика Британија за навиките за користење на Интернет.

Анкетата е спроведена на 2.500 испитаници, а 29 проценти од испитаниците се толку зависни од Интернет што би дозволиле да им се отсече прстот во замена за постојан пристап до Интернет.

Една четвртина од луѓето не можеа да одлучат дали да го задржат прстот или да уживаат во брз пристап до Интернет.
Во слично истражување спроведено од британскиот ISP Hyperoptic, дури 45 проценти од испитаниците изјавиле дека би се откажале од чоколадо во замена за добра интернет-врска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi