Жените родени во овој знак САКААТ САМО ЛУКСУЗ, а со ЕДЕН ТРИК ги шармираат сите околу себе: Ќе ве изманипулираат за да го добијат она што го сакаат…

29 април, 2021
zena-kupanje

Опасни играчи.

Сега е сезона е на Биковите, а еве што треба да знаете за припадниците на овој знак.

Физичкиот изглед на жените во знакот на Бик е обично многу привлечен, а нивниот изглед се карактеризира со екстремна сензуалност, шарм, елеганција и дава имиџ на вистинска кревка и нежна личност на која, како по правило, секогаш ѝ е потребна поддршка, внимание и љубов

Во својот изглед, една жена од овој хороскопски знак секогаш има дополнителен елемент на мистерија и мистицизам, и изгледа многу „тешко“ за освојување и додворување, но во суштина е многу срдечна и отворена и нема посебна склоност да ги крие своите искрени емоции и се преправа дека е ладна и недопирлива.

Жената Бик е многу забавна и интересна како личност, и секогаш е подготвена да се шегува или да се смее на сите околу себе, но исто така е многу интелигентна и свесна за своите квалитети, па затоа не е невообичаено да ги користите за да постигнете социјални или материјални добра – бидејќи по правило обожава да ужива во луксуз, храна, скап живот, патувања и е одличен хедонист, конформист и на некој начин материјалист.

Жената Бик не се срами да се обиде да ги постигне своите цели на полесен начин и да ги користи и манипулира со емотивните партнери, пријатели или деловни соработници со сите свои квалитети со цел да се збогати побрзо и полесно или да напредува во деловно или социјално скалило

Карактер на жена Бик

Жената во знакот на бик е многу склона да биде голем критичар по карактер и секогаш и по секоја цена да има потреба да контролира сè, да управува со сè и по секоја цена да биде во право и да се слуша нејзиниот збор и да се почитува.

Во меѓучовечките односи, жените од овој хороскопски знак знаат да бидат многу љубоморни и многу посесивни, така што на некој начин многу себично „чуваат“ што е само нивно, без разлика дали се деловни партнери, пријатели или емотивни и брачни сопатници.

Жените Бикови се многу стабилни и одлучни, а ги карактеризира голема упорност и истрајност, како и неверојатна енергија и сила на волја, па затоа се подготвени да го дадат својот максимум за реализација на своите планови и верба во идеали и да се несебично и тие многу искрено се „посветуваат“ на остварување на своите цели.

Исто така, жените од овој хороскопски знак се карактеризираат со исклучително голема храброст и ентузијазам, па затоа не се склони да се откажат кога ќе се „загреат“ и ќе се заинтересираат доволно за работа или личност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi