Жестока тепачка поради маска: Патничка нападнала стјуардеса за време на авионски лет – Крв на сите страни!

10 јуни, 2021
maxresdefault

Полицијата ја уапси Американката Вивиен Кинонес (28) минатиот месец поради физички напад врз стјуардеса, за време на летот од Сакраменто до Сан Диего.

Според очевидците, физичкиот напад од страна на Вивиен врз вработената во „Саутвест Ерлајнс“ се случил откако таа повеќе пати ја замолила правилно да ја носи маската, односно преку носот и устата, како и сите други патници и да ги почитува правилата во авионот.

Кинонес постојано ги игнорирала опомените, а кога стјуардесата веќе ги изгубила нервите и го кренала гласот, жената возвратила со тупаници.

Друг патник спречил понатамошен физички напад, кој 28-годишната девојка ја насочил кон своето место. Целиот напад го снимила 57-годишната Мишел Манер, која се враќала од одмор.

  • „Пет минути пред пресметката дошло до конфликт. Забележав врескање од двете страни. Тие се расправаа за правилното носење на маската“ – рече таа, додавајќи дека за време на нападот веќе ја имала вклучено камерата.

Кога авионот слетал во Сан Диего, патниците морале да останат на своите места се до доаѓањето на полицијата, која извршила испрашување и приведување на Вивијан Кинонес.

Авиокомпанијата Југозападна не излезе во јавноста со името на својата стјуардеса и остро го осуди нападот.

  • „Не дозволуваме, ниту толерираме вербални или физички напади врз нашиот екипаж, кој е таму за да ја гарантира безбедноста на сите патници“ – соопшти авиокомпанијата.
    Освен казната што судот допрва треба да ја одреди, на Кинонес и е доживотно забрането да патува со оваа авиокомпанија.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi