ХОРОСКОП ЗА 14-ТИ ОКТОМВРИ: Овенот преувеличува, а Стрелецот тежи кон СЛОБОДА!

14 октомври, 2021
c1f68a9444fc46cd62ec059f15a9e5a2baffbe6b

ОВЕН

Имате тенденција да претерувате. Се фокусиравте на нешто што е сосема неважно. Вашиот партнер е на удар, на кого се обидувате да му ја покажете својата моќ. Вашата неповредливост не е бесконечна, ако не застанете на време, следува вистинско фијаско.

БИК

Одите со глава низ sид. Уморни сте од чекање и седење на место. Ќе мислите дека ќе се смирите доколку веднаш ги решите сите заплеткувања и сомнежи кои ве мачат веќе некое време. Не брзајте, бидејќи грешките што би ги направиле денес може да бидат непоправливи.

БЛИЗНАЦИ

Се потпирате на ветувањата што ви ги дадоа пријателите. Чекањето за исполнување може да ве доведе во ситуација да се оправдувате пред другите луѓе, иако не сте заглавени. За да го избегнете ова, завршете ги обврските лично и сами.

РАК

Се прашувате дали патот по кој одите е вистинскиот. Потребата за промени не доаѓа поради незадоволство од работата, туку поради многу покомплицирани причини што не можете сами да ги видите. Не барајте причини кај другите, преиспитајте се себеси.

ЛАВ

Се чувствувате како да сте блокирани, како да се спречени сите ваши обиди да решите нешто на дипломатски начин. Избегнувајте конфликти со властите и побарајте поддршка од помладите соработници кои се сочувствителни кон вас во овој период.

ДЕВИЦА

Не ве држи место и имате многу работа. Не сте во состојба да ги исполните сите обврски што можат да предизвикаат целосен пад на енергијата и колапс. Прераспределете ги вашите капацитети и одложете се што може да почека за поповолен момент.

ВАГА

Уживате во наклонетоста на влијателни луѓе. Сепак, немојте премногу да се опуштате бидејќи тоа се луѓе кои, за возврат, очекуваат безгранична лојалност од вас. Може да се случи некој од нив да ве натера да направите потези што би ве компромитирале вам подоцна.

ШКОРПИЈА

Безопасна ситуација со партнерот се заканува да се претвори во сериозен конфликт. Вашите очекувања и она што го добивате се неконзистентни. Пред да ја комплицирате врската, размислете повторно дали проблемот е доволно голем за да направите драма од него.

СТРЕЛЕЦ

Стремете се кон слобода, подобро е да се воздржите бидејќи не е поволен период за бунт. Дисциплинирајте и завршете се што се очекува од вас дисциплинирано и навремено, избегнувајќи ги на тој начин напнатите аспекти што можат да ви го расипат расположението и да ги расипат денешните планови.

ЈАРЕЦ

Принудени сте да ги чувате тајните на другите луѓе, а тоа ви е тешко. Свесни сте дека решението за нечиј проблем е едноставно, но не сте во позиција да се мешате. Бидете трпеливи, бидејќи и да зборувавте, никој нема да ве сфати сериозно.

ВОДОЛИЈА

Вие не сте личност која сака големи промени. Според тоа, дури и не уживате да излегувате. Ако копнеете да ја напуштите куќата, тоа е затоа што на некој во неа не ви се допаѓа. Затоа, не бегајте од вашето семејство, туку обидете се да ги подобрите семејните односи.

РИБА

Ова може да биде ваш ден. Вие сте успешни и претприемнички, позитивната енергија ве носи така што некои други работи сами ќе се решат. Во напливот на еуфорија, заборавате на оние луѓе кои ве бодреа кога беше најтешко. Бидете повеќе приземни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris