Одличен трик за тоа како да го зголемите греењето без да ги зголемите сметките: Сè што ви треба е алуминиумска фолија!

30 октомври, 2021
Screenshot_8

Кајл Џејмс споделува интересни трикови на своите профили на TikTok и Instagram, а сега покажа како можете да ја подобрите грејната моќ со помош на алуминиумска фолија

Поради поминување повеќе време дома и моменталното заладување, многумина од нас имаат греење скоро цел ден, но постои начин да ја подобрите топлината на вашиот дом без да потрошите повеќе пари.

Кајл Џејмс споделува интересни трикови на своите профили на TikTok и Instagram, а сега покажа како можете да ја подобрите вашата моќ за греење со помош на алуминиумска фолија.

На кратко видео, тој покажа како поставувањето фолија на задниот дел од радијаторот помага да се врати топлината во просторијата и подобро е да се загрева без да се зголеми јачината на радијаторот. Во своето видео, тој користеше рефлектирачка фолија, но вели дека обичната алуминиумска фолија го прави истото.

Неговото видео го погледнаа повеќе од 60 000 луѓе, а многумина беа воодушевени од едноставниот трик. – Пробав и направи навистина голема разлика – коментираше еден корисник, додека друг откри: – Леле! Никогаш не сум чул за ова.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris