Повеќето домаќинки ја користат фиоката под рерната за чување садови: Нејзината намена е сосема поинаква!

2 февруари, 2021
sporet-fioka-830x0

Трикот го откри еден корисник на TikTok

Многу домаќинки ја користат фиоката под рерната на класичен електричен шпорет за чување садови што не ги користат често. Претежно складираат тави, а понекогаш и капаци и тави.

Во некои куќи, овој дел од шпоретот служи како „пригодна фиока за сè и сшто“ – шрафцигери, шмиргла, крпи за бришење…

Но, оваа фиока има сосема поинаква намена, откри корисникот на мрежата TikTok, Арон Патерсон.

– Колку години имавте кога сфативте дека фиоката под рерната не служи за ставање садови во неа, туку за одржување на температурата на храната што сте ја подготвиле? Ги праша Патерсон своите придружници.

– Шокиран сум, не верувам, ова е невозможно – прокоментира еден од следбениците на Патерсон.

Од TikTok излезе уште еден корисен совет за користење на фиоката под рерната:

– Оваа фиока служи и за ставање сад со тесто, кое треба да се крене пред да го ставите во рерна да се пече.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris