БАДЕМ БОМБИЦИ ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ: Сигурно не сте пробале повкусни колачи! (РЕЦЕПТ)

13 септември, 2021
235121_shutterstock-1530221141_ls

Вкусот ќе ве освои на првиот залак

Состојки:

100 гр бадеми

250 гр варено кондензирано млеко

30 гр грчки јогурт

100 гр путер

350 гр бисквити

Подготовка:

Измешајте го вареното кондензирано млеко со грчкиот јогурт и путер и изматете со миксер. Смелете ги бадемите и бисквитите и додадете ги во претходната смеса. Се убаво измешајте. Направете бомбици и секоја извалкајте ја во мелени бадеми и оставете ги во фрижидер 2 часа.

Пријатно!